Advert
Palandeöken, Güçlü Ve Bağımsız Bir Türkiye İçin Herkese Görev Düşüyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Palandeöken, Güçlü Ve Bağımsız Bir Türkiye İçin Herkese Görev Düşüyor
08.12.2016 13:58:34

 

Palandeöken, Güçlü Ve Bağımsız Bir Türkiye İçin Herkese Görev Düşüyor

Döviz kurlarının düşmesi için bu kadar yoğun bir kampanyanın yapıldığı ortamda halkımızda yılbaşı hediyelerinde yerli ürünleri tercih ederek bu harekete deste vermesi gerektiğini söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnaf ve sanatkârlar olarak yerli malı kampanyası başlatıyoruz” dedi.

“YERLİ MALINA HERKES VE HERKİSİM DESTEK VERMELİ”

Çocukluğumuzdan beri okullarda kutlanan ‘yerli malı yurdun malı’ kampanyasına en çok bugün ihtiyacımız olduğunu belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnaf ve sanatkârlar olarak yerli malı kampanyası başlatıyoruz. Bu kampanyaya herkesin ve her kesimin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.  

“ÖNCE YERLİ ÜRETİMİ TERCİH EDELİM”

Marketten konfeksiyona kadar satın alacağımız her üründe önce yerli üretim olup olmadığının araştırılması gerektiğini kaydeden Palandöken, “Bir ürünün yerli üretimi varsa fiyatına ve kalitesine bakmadan milli ekonomimiz için yeri üretimin tercih edilmesi artık vatandaşlık görevi olmalıdır. Yerli sanayimiz bu tür kampanyalarla güçlenecek ve gelişecektir. İthal ürün bağımlılığımız ancak yerli ürünlerin desteklenmesi ile azalacaktır. Güçlü ve bağımsız bir Türkiye için herkese görev düşüyor” şeklinde konuştu.  

Bendevi Palandöken Yerli sanayi milli ekonomi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert