palandöken: Yerli Ürün Kullanmak Ekonomiyi Güçlendirir
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
palandöken: Yerli Ürün Kullanmak Ekonomiyi Güçlendirir
15.12.2016 13:44:41

 

palandöken: Yerli Ürün Kullanmak Ekonomiyi Güçlendirir

Yerli malı kullanımı ile ilgili kampanyanın esnaftan ve vatandaştan büyük bir ilgi gördüğünü belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Vatandaşlarımız ürün satın alırken mutlaka barkoduna bakmalı ve öncelikle barkod numarası “869” ile başlayan ürünleri satın almalı” dedi.

-“AMBALAJLARA BÜYÜK HARFLERLE “TÜRK MALI” YAZILMALI”

Gerek döviz kurlarındaki artışın durdurulması gerekse yerli sanayimizin güçlendirilmesi için yerli malı tüketiminin büyük etkisi olduğunun altını çizen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Tüm üreticilerimizi ürettikleri ürünün ambalajının üst kısmında, daha görünür bir şekilde “TÜRK MALI” veya “TÜRKİYE’DE ÜRETİLDİ” yazmaya davet ediyorum. Biz her zaman kaliteli ürünler ürettik. Özellikle tekstil, beyaz eşya ve daha birçok üründe bizim üretimimiz artık bütün dünyada kalitesinden dolayı tercih ediliyor. Kalitesiz ve hatta kanserojen maddeler içeren ama sırf ucuz diye tercih edilen uzak doğu ürünlerine karşı Türk malı kalitesini gururla sergileyebilmemiz için ürünlerin ambalajına büyük harflerle “Türk Malı” yazılmalıdır” diye konuştu.

-“TOHUMCULUKTA VE HAYVANCILIKTA DA YERLİ MALI TERCİH EDİLMELİ”

Yerli malı kampanyasının sadece sınai üretimde kullanılmaması gerektiğini de ifade eden Palandöken, “Sadece sanayi ürünlerinin üretiminde değil tarımda da yerli malı kampanyası başlatılmalıdır. Tohumculuktan hayvancılığa kadar hem yerli üretimi artırmalı ve desteklemeli hem de yerli ürünleri tercih etmeliyiz” şeklinde konuştu. 

döviz Bendevi Palandöken yerli malı Tohumculuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert