Palandöken:Sigorta Prim Borcu Olanlar Muayene Olup İlaç Alamıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Palandöken:Sigorta Prim Borcu Olanlar Muayene Olup İlaç Alamıyor
18.02.2020 15:33:51

 

Palandöken:Sigorta Prim Borcu Olanlar Muayene Olup İlaç Alamıyor

Prim borcu olan çok sayıda esnaf ve sanatkarın muayene olup ilaç alamadığını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, İki aydan fazla süreyle sigorta prim borcunu geciktiren esnafımız GSS kapsamında muayene olabilirken tedavi için kullanması gereken ilaçları maalesef alamıyor.

Esnafımızın ve ailesinin mağdur olmaması için sağlık hizmetlerinden eksiksiz faydalanmanın önü açılmalı dedi.

-“İLAÇSIZ TEDAVİ OLMAZ”

Prim borcu olan esnafın sağlık hizmetini yeteri kadar alamadığını ve muayene sonrasında doktor tarafından yazılan ilaçların sosyol güvenlik kurulu tarafından karşılanmadığına değinen  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Prim borcu olan esnaf ve sanatkarlarımız SGK tarafından yapılan son düzenleme ile süresi bir yıl daha uzatılan ücretsiz muayene hizmeti alibiliyor. Ancak tedavi sürecindeki ilaçları diğer sigortalılar gibi ücretsiz alamıyor. Kıt kanaat geçinen esnafımız eşi ve çocuklarının ilaç parasına yetişemiyor. Zaten sigorta primini ödemeyenlerin özel hastaneye gidecek ya da pahalı ilaçları alacak durumu yok. Prim borcu olan esnaf ve sanatkarlarımız ile ailelerinin ilaç alabilmesi ve tüm sağlık hizmetlerinden eksiksiz faydalanabilmesi için gerekli düzenleme zaman kaybedilmeden yapılmalı” diye konuştu.

Prim borcu Sigorta Sigorta Prim Borcu SGK Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu TESK Bendevi Palandöken Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöke
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert