Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ Görevden Alındı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ Görevden Alındı!
11.08.2020 16:09:43

 

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ Görevden Alındı!

Yüksek Öğretim Kurumu Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağı görevinden uzaklaştırıldığını duyurdu.

YÖK’ten yapılan açıklamada “Yükseköğretim Genel Kurulunun 10.08.2020 tarihli toplantısında, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ hakkında Yüksek Denetleme Kurulu'nun raporu görüşülmüş ve Prof. Dr. Bağ görevinden uzaklaştırılmıştır” denildi.

 

SIRA BATMAN ÜNİVERSİTESİ’NDE

Batman Expres Gazetesinde yer alan haberde, Batman Üniversitesi Rektörü Aydın Durmuş hakkında oğlunu 2014 yılında Batman Üniversitesine araştırma görevlisi olarak atadığı iddiası yer alıyor.

 

Oğul Durmuş’un yüksek lisans ve doktora için Elazığ Üniversitesi’nde görev yapıyor ve Batman Üniversitesi’ne bugüne kadar hiçbir katkıda bunmadığı belirtiliyor.

 

Haberde Batman Üniversitesi Rektörü Aydın Durmuş’un eşi Ayla Durmuş’un da 2013 yılında Samsun’dan Batman’a eşinin fakültesine atandığı ve bir yıl süreyle fakülteye uğramadığı da belirtiliyor.

YÖK Yüksek Öğretim Kurumu Pamukkale Üniversitesi Hüseyin Bağ Prof. Dr. Hüseyin Bağ Yükseköğretim Genel Kurulu Batman Üniversitesi Rektörü Aydın Durmuş Batman Üniversitesi Aydın Durmuş Batman Üniversitesi Rektörü Elazığ Üniver
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cahit KOLBAY     2020-08-11 Peki OMÜ rektörü hiç bir yakınını öğretim üyesi kadrosuna almadı mı? Herkes biliyor ki üniversitelerimizde benzer onlarca örnek mevcuttur. YÖK bu konuda kesin kural koymalı ve rektörlük yemini getirilmelidir.
GALERİLER