Parasız Dünya Turunun 86. Gününde Samsun’a geldiler
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Parasız Dünya Turunun 86. Gününde Samsun’a geldiler
09.10.2017 13:28:34

 

Parasız Dünya Turunun 86. Gününde Samsun’a geldiler

​Üniversite mezunu iki çılgın Ali Kurtpolat ve Neşe Güngör mezun olduktan sonra ilk iş hayallerinin peşinden gitmek olduğunu ve işe başlamadan önce Dünya turuna çıkma hayallerini gerçekleştirmek için kendilerini yollara vurduklarını açıkladı.

İzmir 9 Eylül Üniversitesinin Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerinden yeni mezun olan iki çılgın genç Ali Kurtpolat ve Neşe Güngör, Samsun İstiklal Caddesinde mola verdi.

Çılgın gençler burada yaptıkları açıklamada Ali Kurtolu, “Yeni mezun olduğumuz için bir işe başlamadan önce hayallerimizi gerçekleştirelim istedik. Öncelikle İzmir’den çıktığımız parasız dünya turuna seyahatimizin 86. gününde Samsun’da mola verdik” dedi.

Şu ana kadar dolaştıkları ülkeleri ve nasıl bu yolculuğa çıkma kararı verdiklerini açıklayan iki genç sevgili, İzmir’den çıktığımız yolculuğa hiç para harcamadan öncelikle Trakya’yı komple gezerek ardından balkanlara giderek 45 gün civarı orada kaldık. Ardından Arnavutluk, Sırbistan, Makedonya, Karabağ’ı dolaştıktan sonra Karadeniz turu düzenleyerek dünya turunun 86. gününde Samsun’da mola verdik. Karadeniz’de bir süre dolaştıktan sonra Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan, İran’a doğru geçmeyi planladıklarını söylediler.

Gezerken bulundukları yerlerde çektikleri fotoğrafları satarak gıda ihtiyaçlarını karşıladıklarını ifade eden iki üniversiteli genç, seyahatleri boyunca genelde otostop yaptıklarını ve gece kamp kurarak çadırda kaldıklarını ifade etti.

Haber: Gül Su GÜNDÜZ

İzmir 9 Eylül Üniversitesi Samsun dünya turu Ali Kurtpolat Neşe Güngör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert