Partizanın Amentüsü; Toparlanın, gitmiyoruz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Partizanın Amentüsü; Toparlanın, gitmiyoruz!
25.06.2019 10:09:21

 

Partizanın Amentüsü; Toparlanın, gitmiyoruz!

İstiklâl Marşı Derneği İkinci Başkanı Gökhan Göbel, İstanbul seçim yenilgisinden sonra bazı AK Partili isimlerin İsmet Özel’in “Toparlanın Gitmiyoruz” sözünü sarf etmelerine tepki gösterdi.

Göbel yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

Geçtiğimiz günlerde AKP’li Meclis Başkanı'nın İsmet Özel’in sözlerini tahrif ederek anması hakkında bir yazı neşretmiş, bir çetele tuttuğumuzu da o yazıda söylemiştik.

Bu sefer AKP Grup Başkan Vekili İstanbul seçimlerinden sonra İsmet Özel’in üç ciltlik kitabının ismi ve aynı zamanda Türkiye’yi dolaşarak verdiği konferansların serlevhası olan “Toparlanın, Gitmiyoruz” sözünü sarf etmiş. Yıllardır hem Türkiye’nin felakete sürüklenmesi hadisesinin acenteliğini yapanlar hem de münadinin sesinin ulaşacağı kulakları tıkama, sağırlaştırma, yok etme ile vazifeli bulunanlar bugün hiç ar etmeden, pervasızca İsmet Özel’in bu sözüne musallat oluyorlar. Lafı uzatmayıp İsmet Özel’in Bir Akşam Gezintisi Değil Bir İstiklal Yürüyüşü kitabından birkaç cümleye yer veriyoruz:

“Ben İstiklâl Marşı Derneği kurulmadan önce de “Toparlanın Gitmiyoruz” konuşmalarında hep şunu söyledim, dedim ki: “Ben bir felâkete mani olmak üzere konuşmuyorum. Ancak felâket vuku bulduktan sonra birisi harekete geçmek üzere nida etti­ğinde, onu duyacak kulaklar olmasını temin için konuşu­yorum.” Şu anda felâkete doğru tam gaz gidiliyor. Çünkü herkes parasını, mevkiini, huzurunu muhafaza etmek için gâvurun icbar ettiği şeyi yapıyor. Önce gönülsüzmüş gibi görünüyor; bir süre sonra parası, mevkii, rahatı o kadar kendisine sıcak geliyor ki bu sefer gâvurun istediğinin faz­lasını yapmaya başlıyor. Bu her gün olan şey. Gâvurdan daha gâvur oluyor. Ne olacak bilmiyorum! Hâlâ yapılacak şeyler olduğuna inandığımı biliyorum. Ama yapılacak şey­ler olduğuna inanmak başka, bunları yapacak insanların olduğuna inanmak yine başka… Allah korkusu belki bizi yola sokar mı, bilmiyorum!”

İsmet Özel İstiklâl Marşı Derneği AKP Gökhan Göbel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet Salih Önel     0000-00-00 İsmet Özel'den çok İsmet Özel'ci olmak buna denir herhalde. İsmet Özel bütün milletin şairidir. İsteyen istediği şiirini okur, konuşmasında kullanır.
Mehmet Salih Önel     0000-00-00 İsmet Özel'den çok İsmet Özel'ci olmak buna denir herhalde. İsmet Özel bütün milletin şairidir. İsteyen istediği şiirini okur, konuşmasında kullanır.
GALERİLER
Advert