Patlama+suikast=?!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Patlama+suikast=?!
20.12.2016 11:03:25

 

Patlama+suikast=?!

Bizler her hafta yeni bir Patlama’ya ya da Sansasyonel olaylara hazırız! Ya SİZ?

Beşiktaş Patlamasından sonra bizim malum Fakir ile bir görüştüm, Fakir biraz da aslında sitemkârdı! O kadar şey biliyorsun neden yazmıyorsun diye…

Yazmamamın, Ya da yazamamamın sebebi belli de neyse!

Gerçi Fakir’de biliyor!

Fakir ile Patlamanın kritiğini yaparken Fakir “Yine yeni patlamalar bekliyoruz!” dediğinde açıkça söylemek gerekirse çok şaşırmadım, Zira bende bekliyordum. Ben Vodafone Arena önünde yapılan alçak hain saldırının notlarını ve araştırmalarını yaparken bu defa da Kayseri’de ki Terör Saldırısı ve 13 Askerimizin şehit haberi ile tahmin ettiğim beklediğimiz bir patlama daha gerçekleşmişti.

Peki bu son patlama mıydı?

Üzgünüm ama bence değil…

Toplumsal Kaos yaratacak sansasyonel bir patlamanın hazırlıkları yapılıyor bence! Burada MİT’e son derece önemli görevler düşüyor. Bu bağlamda biraz Hükümete biraz da MİT’e kızgınım aslında. Onlarca önlenen Canlı Bomba ve Bombalı araç olaylarını neden teşhir etmiyorlar? “MİT ya da Devlet Yada İç işleri Bakanı çalışmıyor!” Algısı üzerine ince ince çalışma yapılmasının önü açılıyor, Gerçekte yaşananlar ise hiç de öyle değil…

Tek dertleri Terör Saldırıları ile Türkiye’yi diken üstünde tutmak…

Bu Patlamaların sebebinin Terör örgütü PKK olduğunu söylemek yerine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, terörün nedeninin başkanlık sistemi olduğunu söyleyerek bir skandala daha imza atsa da Türkiye neyin ne olduğunu ne anlama geldiğini aslında çok iyi biliyor.

Bu Patlamalara biraz geriden başlayarak göz atacak olursak;

İstiklal Caddesi patlamasında gerçekleşen bombalı saldırıda kullanılan bomba düzeneğinin Atatürk Havalimanındaki kullanılan bombalarla aynı elde hazırlandığı ortaya çıkmıştı.

Beşiktaş’ta ki bombada TNT ve RDX karışımı patlayıcıların kullanıldığı belirlenirken üçüncü bir kimyasal madde izine de rastlandı. Teröristlerin patlamanın şiddetini artırmak için ‘PETN’ isimli patlayıcı kullandığı ortaya çıktı. PETN’in, patlamanın şiddetini 8 kat artırdığı gibi SADECE! gelişmiş ülkelerde laboratuvar ortamında üretilebiliyor. Kısaca bombanın fabrikasyon yapımı olduğu kesinleşti. Bu tür patlayıcıları bir araya getirme kabiliyetinin üst düzey askeri personel bilgisi gerektirdiği bu nedenle bombanın yurt dışında yardım alınarak hazırlandığı ve Türkiye’ye sokulduğunu bizlere gösteriyor.

Beşiktaş Patlaması ile devam edelim!

Beşiktaş patlamasında hatırlar mısınız? Teröristlerle çatışmanın çıktığı söylendi ilk anlarda, ama daha sonra ise bu konu bir şekilde kapatıldı ve unutturuldu! Sadece Canlı Bomba ve Patlayan araç gündemde kaldı!

Beşiktaş Patlaması 3 Aşamalıdır!

1.Aşama

Bombalı araç önceden yerleştirilen bölge’de Patlatılır,

2.Aşama

Canlı Bomba etrafına Polisleri toplar ve Kendisini Leş haline getirirken yanında ve çevresinde bulunan polislerimizi şehit eder,

3.Aşama

O Noktaya Beyaz Şahin marka bir araçla 5 kişilik Terörist grubu gelir ve Alman BND Ajanlarının kullandığı UZİ Marka silahlarla Polis üzerine yaylım ateşi açar! Daha sonra aynı araca binen teröristler Gümüşsuyu Caddesini takip ederek izlerini kaybettirirler. Nedense! Yerlerde yüzlerce Uzilerden  çıkan boş kovan bulunmasına rağmen bu üçüncü Aşama unutturulur!

Peki, bu 3.Aşama neden unutturuldu?

Gümüşsuyu Caddesine giren araç tam da Alman Konsolosluğunun olduğu yerde kayıplara karışır. Hem de hiç bir iz bırakmadan! İşin daha da enteresan tarafı ise sürekli olarak Alman Konsolosluğu önünde nöbet tutan polisler varken, O gece orada polis yoktu! Yine bu terör saldırısı esnasında çevik kuvvet saldırıya uğradığı yerde ilk defa duruyordu.

Çevik Kuvvet’in saldırıya uğradığı alanın bir diğer dikkat çekici yanı daha var! Nedense o bölgeyi çeken bir tane bile Güvenlik Kamerası yok! Ya da var ama biz bilmiyoruz!

Beşiktaş Terör Saldırısı toplamda 120 saniye yada 2 dakika içerisinde bu 3 Aşamalı plan gerçekleşti, Ardından tam 60 saniye yani 1 dakika sonra da BBC, Süzer Plaza’dan canlı yayın yapmaya başladı.

Dikkat edin!

2 Dakika içerisinde Terör olayları bitiyor aradan tam 1 dakika sonra ise BBC Muhabiri grant tuvalet olarak otel odasından canlı yayına geçiyor, Ama ne iştir ki Patlamalar ve çatışmalar bittikten sonra yayına bağlanıyor! Peki, patlama ve çatışma anı neden verilmedi? Otel odası bölgeye son derece hakim

Tabii ki bu Terör Olayını TAK üstlendi. PKK ya da TAK arasında ki fark ise TAK’ın Askeri ve Polisi hedef alması.

Beşiktaş’ta ki Terör Saldırısı sonrası ise ABD, İngiltere ve Fransa bakanlık düzeyinde açıklama yaptı ve taziye dileklerinde bulundu. Dikkat edin Başkan yada Başbakan düzeyinde bir açıklama yok!

Şimdi bir de bu kadar verinin ışığında gerçekleşen Kayseri Patlamasına bakalım ve bizim karşımıza ne çıkacak hep birlikte görelim;

Malum Kayseri Patlaması’da TAK’ın gerçekleştirdiği 13 Şehit verdiğimiz bir Terör saldırısı. Peki, Neden Kayseri’de çarşı iznine giden Askerler hedef alındı? PKK’ya son beş ayda 700’den fazla kayıp verdiren özel bir askeri birlikte o yüzden. 5 Ay öncesine giderseniz 15 Temmuz’u bulursunuz! 15 Temmuz’dan sonra PKK, kırsalda verdiği kayıpların hırsını silahsız erlerden çıkarmaya çalıştı!

Bu patlamaların arasına bir de 14 Aralık 2016 günü İran’da bulunan Irak’ta ki katliamcı Şii milis gücü Haşdi Şabi Sözcüsü Ahmed El Asadi’nin, Başika’daki Türk askerilerinin varlığı nedeniyle iki ülkenin askeri çatışmaya girmesi durumunda Haşdi Şabi güçlerinin Türkiye’ye karşı mutlaka bu çatışmada yer alacağını söylediğini de ekleyelim.

Ve Halep!

Muhaliflerin bölgeden dahi çıkmaması için her türlü engellemelerin yapıldığını ve çoluk çocuk bir tek Sünni kalmayıncaya kadar herkesi önce tecavüz ve işkenceden geçirip daha sonra yavaş yavaş acı çektirerek öldürmenin derdine düşmüş olan Katil Esed’in ve Şİİ Teröristlerin şuan tek derdi var. Türkiye’yi Kritik sayılı günler kala fiili olarak Suriye’ye çekmek…

Bu dönemin Tapınakçıları, Son günlerini son saniyesine kadar değerlendireceğinden kimsenin şüphesi olmasın, Zira uşakları onlara sadakatını her daim gösterdi bundan sonra da gösterecek… 

Hazırsanız! Şimdi sıra Puzzle’nin parçalarını toparlamaya geldi derken!!!

Patlama Rus Büyükelçisi Andrey Karlov Çağdaş Sanatlar Merkezindeki resim sergisinin açılışında silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Saldırgan Ankara Çevik Kuvvet’te görevli polis Mevlüt Mert Altıntaş olduğu ortaya çıktı. FETÖ’nün çevik kuvvette ki bir teröristi olduğu gün gibi aşikar. Zira dikkatinizi çekmesi lazım Neden ABD, Almanya, İngiliz, Fransız veya bir Hollanda büyük elçisi değil de Rus Büyükelçisi?! Bu sorunun cevabı kafanızda netse sorun yok.

Rusya, İran, ve Türkiye’nin Halep’te çözüm konusunda bir araya gelmesinden bir gün önce Başkent’teki çirkin provokasyonun zamanlaması ise dikkat çekici…

Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un katıldığı bir sergide uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından bir açıklama yaptı ve “Türkiye ile Rusya’yı karşı karşıya getirmek istiyorlar.” dedi. Öte yandan Rusya Devlet Duması Güvenlik Komisyonu Başkanı Leonid Slutsikiy de hain saldırının Türkiye-Rusya ilişkilerini olumsuz etkilemeyeceğini söyledi. Bu da tabii ki suikast sonrası Türkiye-Rusya ilişkilerinin gerileceği beklentisi üzerine hesap yapanlara büyük şok yaşattı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından “ABD veya FETÖ’nün suikastın arkasında olabileceği” yönündeki iddialara ise “GEREKSİZ” bulduğunu açıkladı. Patlama

Hadi! Puzzle’nin parçalarını toplayalım…

Kayseri ve Beşiktaş’ta Yaşanan Patlamalarda Kullanılan Bombalar, Fünye Ve Düzeneğinin ABD Yapımı Olduğu Ortaya Çıktı.

Beşiktaş’ta ki patlamada Çevik Kuvvet ilk defa o bölgede konuşlandırıldı. Şehit sayımızın artmasının sebebi!(Çevik Kuvvet’i kim konuşlandırdı yeni yerine? FETÖ’cü bir amir mi?)

Beşiktaş’ta ki saldırı da Alman BND Alman Ajanlarının kullandığı UZİ Marka silahlarla çevik kuvvet tarandı.

Beşiktaş’ta ki saldırı da Çevik Kuvveti tarayanlar Gümüşsuyu’nda Alman Konsolosluğu mevkiinde izlerini kaybettirdiler, Araçla birlikte!

Beşiktaş ve Kayseri bombalı Terör Eylemini PKK’nın kolu TAK üstlendi.

PKK’nın Canlı bombalarının Suriye’de eğitim gördüğü ve bombalarında Suriye üzerinde getirildi.

Beşiktaş saldırısını neredeyse! BBC Canlı yayınla verecekti.

Rus Büyükelçiyi vuran ise FETÖ’nün PİÇ’i olduğu kesinleşen Mevlüt Mert Altıntaş.

İran ise Şii milis gücü Haşdi Şabi tarafından Türkiyeyi tehdit ediyor.

Tapınakçıların Yeni en son Startını 10 Aralık 2016’da Yeni Anayasanın Meclise gelmesi ile verdiğini de görüyoruz.

Bu kadar veriden sonra puzzle toparlarsınız artık…

Bizler her hafta yeni bir Patlama’ya yada sansasyonel olaylara hazırız, Zira bizler 15 Temmuz’un Gazileriyiz Ya Sizler Hazır mısınız?

Orhan SARIKAYA

Kemal Kılıçdaroğlu Canlı Bomba pkk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert