PKK AYVACIK’TA TOPLANTI MI YAPIYOR?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
PKK AYVACIK’TA TOPLANTI MI YAPIYOR?
20.08.2013 16:02:35

 

PKK AYVACIK’TA TOPLANTI MI YAPIYOR?

Geçtiğimiz günlerde PKK'nın üst düzey yöneticilerinin Samsun'un Ayvacık İlçesi kırsallarında uyuşturucu toplantısı yaptığı ileri sürülüyor.

Türkiye'nin komşusu olan Suriye ve Irak'ın yaşadığı iç karışıklıklar iki komşu ülkesinde uyuşturucu kullanımında önemli artışların olduğu öğrenildi. Mevcut hükümetlere karşı ayaklanma içerisine giren gerilla olarak lanse edilen gurupların bilinçli şekilde uyuşturucu tüketimine yöneltildikleri kaydediliyor.

TARLALARA OPERASYON

PKK gibi uyuşturucu sevkiyatını yöneten örgütlerin de Suriye ve Irak gibi yeni uyuşturucu pazarlarında aktif rol alarak pastadan pay alabilmek için yoğun çalışma yaptıkları öğrenildi. İddialara göre, Suriye ve Irak'ta oluşan uyuşturucu talebini karşılamak için daha önce Türkiye'nin Güneydoğusunda ekilen uyuşturucuyu batı illeri ve Avrupa ülkelerine sevk etmeye hazırlanan PKK'nın uyuşturucu tarlalarına güvenlik güçlerince son zamanlarda sıklıkla yaptığı operasyonlarla büyük sekte vurduğu kaydediliyor.
 
AYVACIK'TA TOPLANTI

PKK'nın Suriye ve Irak'taki pazarı elinden kaçırmamak için her yıl Samsun'un doğu ilçeleri olan Çarşamba, Salıpazarı ve Ayvacık İlçelerinde onlarca ton uyuşturucu ekildiği ve bu ekilen uyuşturucuya göz diktiği ileri sürülüyor. Bu çercevede PKK terör örgütünün üst düzey yöneticilerinin geçtiğimiz günlerde Samsun'un Ayvacık İlçesi kırsallarında Samsun'daki uyuşturucu düzeneğine hükmeden şahışlarla bir dizi toplantı yaptıkları da ileri sürülüyor. Daha önce Samsun'dan Türkiye'nin batı illerine ve Avrupa Ülkelerine sevkedildiği iddia edilen uyuşturucunun yeni uyuşturucu pazarına yöneltilmesi için bir dizi görüşme yapıldığı ve görüşmelerinin olumlu sonuçlandığı tezinin ağır bastığı ileri sürülüyor. Toplantıyı yapan kişilerin içerisinde Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Ordu'dan Avrupa'ya giden fındık yüklü tıra yapılan operasyonda 177 kilo 750 gram eroin yakalanmıştı. Bu eroini gönderen şebekenin de PKK ile Samsun'daki uyuşturucu şebekesine hükmeden gurubun içerisinde olduğu kaydedildi.
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER