PKK’nın elinde Bin'in üzerinde çocuk var!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
PKK’nın elinde Bin'in üzerinde çocuk var!
30.11.2012 14:00:14

 

PKK’nın elinde Bin'in üzerinde çocuk var!

PKK’nın kayba uğradığı, çocuk yaştaki kişileri kaçırarak, kandırarak, illegal organizasyonlar arcılığıyla eleman temin etme gayretini bilmekteyiz

PKK’nın militan kadrosu içindeki çocuklarla ilgili haberler üzerine konuşan İçişleri İdris Naim Şahin, PKK’nın son zamanlarda ciddi sayıda kayıp verdiğini ve bunun haberleşme ağına takılan PKK’nın kendi görüşmelerine de yansıdığını söyledi. 

PKK’nın özellikle 2012’de ülkemize yönelik gerçekleştirmeye yönelik eylem sayısında ciddi artış olmuştur. 2012 final yılı olarak belirlenmiştir PKK tarafından. Fedakarca görev yapan güvenlik güçlerinin işbirliği, koordinasyon ve fedakarlık duygusu içinde operasyonlar sonucunda PKK’nın bu final yılı hedefi boşa çıkarılmıştır. Bu çerçevede PKK’nın kayba uğradığı, çocuk yaştaki kişileri kaçırarak, kandırarak, illegal organizasyonlar arcılığıyla eleman temin etme gayretini bilmekteyiz. Sayının 2000 olduğuna dair bir şey söylemek mümkün değil. 1000’in üzerinde çocuk yaşta özellikle Güneydoğu bölgemizden götürülmüş kişiler olduğunu bilmekteyiz. PKK'nın elinde Mahmur kampında tamamen normal hayatını yaşamak üzere ailelerden eleman temini için mutlaka birer tane çocuklarının verilmesi için baskı uygulandığını biliyoruz.  Bu da PKK’nın ne kadar acımasız ve iğrenç bir hedefin peşinde olduğunu göstermektedir.
 
Bu örgüte giriş vardır, çıkışı sağlıklı bir çıkış değildir. Sadece kaçarak kurtulmak mümkündür. Ülkemizin pek çok insanı örgüt tarafından heder edilmektedir. Örgüt kendi bünyesine gaspederek aldığı insanların hayatını mahvetmektedir. Onların eline verdiği silah ve bombalarla hedef gözetmeden, ayrım yapmadan tarihin hiçbir döneminde emsali görüşmemiş kan içiciliği sürdürmektedir. 2012’de bu hain emelini gerçekleştirmede son derece başarısız bir konuma gelmiştir. O başarısızlığı gidermenin yollarından biri olarak da çocuk yaşta eleman temin etme gayreti içine girmiştir.
 
Bakanlığımızın Türkiye'ye sığınma amaçlı gelen Suriyelilere yönelik özel uygulamaları söz konudur. Türkiye'ye gelenler, eğitim çağındaysalar onların okumaları için gerekli tedbirler alınmıştır. Sağlık hizmetleri itibarıyla da yeni düzenlemeler hem Bakanlığımız hem de sağlık bakanlığı marifetiyle gerçekleştirilmiştir. Bugün habere konu olan husus esas itibariyle bundan önce düzenlenmiş bir husustur. Suriye’den gelen ve pasaportu olan vatandaşlara 1 yıl sınır illeri hariç ikamet izni verilmiştir.

Ajanskamu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert