Plastik poşetlere en iyi alternatif: Nonwoven nedir?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Plastik poşetlere en iyi alternatif: Nonwoven nedir?
16.04.2019 22:20:28

 

Plastik poşetlere en iyi alternatif: Nonwoven nedir?

Tüm dünyanın çevreci çözümlere yöneldiği bugünlerde plastik poşetlere en iyi alternatifler aranıyor.

Ülkemizde yeni yıl ile birlikte yürürlüğe giren ve pek çok vatandaş tarafından tepki görmesine rağmen uygulamasına devam edilen yeni uygulama ile artık büyük marketler ve diğer pek çok perakende satış yapan yerlerde satılan plastik poşetler para ile satılmaya başlandı.

Hal böyle olunca alışveriş yapanların plastik poşet tüketiminde ciddi bir düşüş yaşandı ve pek çok kimse plastik poşet için alternatif aramaya başladı. Plastik poşete alternatif olarak ise talebin en yoğun olduğu ürün halk arasında kumaş çanta veya tela çanta olarak da bilinen nonwoven çantalardır.

Nonwoven çantanın esprisi dikişsiz tek parça kumaş çanta olmasıdır. Plastik poşetin para ile satılmaya başlanmasından sonra ise çevreye herhangi bir zararı olmayan ve çok kullanımlı nonwoven çantalara olan talebin artacağı bir gerçek.

Bu alanda 1998 yılından beri kaliteli bir şekilde üretim yapan ve nonwoven çantanın her çeşidini üreten makinelerin üreticisi Mingji Makine ile sizleri tanıştırmak istiyoruz.

Mingji Makine, merkezi Çin’de olan ve nonwoven çanta makinası üreten bir firmadır. Söz konusu firma, bu ürünlerin üretimi 1998 yılından beri yapmaktadır ve bu alanda piyasanın belki de en eskisi ve en kaliteli markasıdır.

Mingji Makine’nin ürettiği ürünler arasında nonwoven çanta makinası, nonwoven baskı makinesi, nonwoven yapıştırma makinesi, dilme makinesi, ultrasonik kesme makinesi gibi nonwoven çanta üretiminde kullanılan her türlü makine bulunmaktadır.

Mingji Makine, bu anlamda alanının en tecrübeli ve en ileri teknolojisini kullanan firmasıdır. 20 yıldan fazla bir sürenin tecrübesi ve güvenilirliği ile ayakta kalan bir firma olan Mingji Makine, dünyanın pek çok farklı ülkesine bez çanta makinası göndermektedir. Dolayısıyla, uluslararası pazara da hitap eden Mingji Makine’nin müşterileri tüm dünyada bu alanda hizmet veren firmalardır.

Mingji Makine’nin bir diğer amacı da çevre dostu çözümleri tüm ülkelere sunmak ve artık dünyanın dört bir yanında gün geçtikçe kullanımına yasaklar getirilen plastik torbalara alternatif olacak nonwoven çantaların bilinirliğini ve kullanımını arttırmaktır. Gün geçtikçe her yeni ülke plastik poşetlerle ilgili düzenlemeler yapmakta ve bu düzenlemeler ile birlikte insanlar plastik poşetin alternatiflerine yönelmeye başlamaktadırlar. Bu alternatiflerin ilk sırasında ise nonwoven çantalar gelmektedir.

Mingji Makine’nin bu alandaki pek çok ürünü kendi geliştirdiği ultrasonik sistem ile üretilen ürünlerdir. Bu nedenle, alanında uzman ekibi ile ürünün asla aracısı değil tamamen üreticisidir ve sorun halinde de müdahaleyi ilk elden yapma ve çözme şansı bulunmaktadır.

Tüm dünyanın çevreci çözümlere yöneldiği bugünlerde, Türkiye’nin de plastik poşet kullanımı noktasında bir düzenleme yapmış olması ve bu düzenlemenin halk nezdinde ciddi bir karşılık bulması gibi nedenlerle Mingji Makine tarafından üretilen nonwoven çanta makinaları sizlere nispeten talebin yeni artacağı bir sektörde hareket şansı sunmaktadır.

Tela çanta üretiminde Mingji Makine kesinlikle tercihi hak ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER