Referandum için siber kalkan!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Referandum için siber kalkan!
07.04.2017 10:58:30

 

Referandum için siber kalkan!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) referandum öncesi muhtemel siber saldırılara karşı çalışmalarını tamamlandı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) referandum öncesi muhtemel siber saldırılara karşı çalışmalarını tamamlandı. BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan iletişimin kesintiye uğramaması için BTK bünyesinde Kriz Merkezi kurduklarını söyledi.

Sayan, Kamu Siber Güvenlik Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, referandum için çok yoğun bir çalışma yürüttüklerini dile getirerek, Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezine (USOM) 27 farklı ülkeden ihbarların ulaştığını ve bunların ilgililere iletilerek gerekli tedbirlerin alınmasının sağlandığını bildirdi. Bu süreçte phishing saldırılarının arttığına dikkati çeken Sayan, bu yolla kişilerin mail şifrelerinin ele geçirilmeye çalışıldığını belirtti.

Kurumların sistemlerine sızmak ve daha ileri düzey saldırılar gerçekleştirmek için kullanılan phishing saldırıları için kurumlara veya çok kullanılan platformlara benzeyen sahte siteler ve zararlı yazılım bağlantıları kullanıldığını anlatan Sayan, bu konuda farkındalık düzeyinin artırılmasını ve sistemlerde e-posta güvenliğinin sağlanmasını istedi.

referandum Siber Güvenlik Zirvesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert