Reis olmaza bir anaokulu bile yapamayacaksınız!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Reis olmaza bir anaokulu bile yapamayacaksınız!
31.03.2018 10:15:34

 

Reis olmaza bir anaokulu bile yapamayacaksınız!

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Danışma Kurulu toplantısında Samsun'a ikinci devlet üniversitesinin yapılacağını açıkladı.

Demircan’ın bu açıklamayı 25 Mart’ta kendisinin de bulunduğu AK Parti 6. Olağan Kongresinde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığını unutmuş gibi yeniden yapmasına bir anlam verilemezken, bu açıklamayı ikinci bir üniversite projesine sıcak bakmayan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Sait Bilgiç ile birlikte yapması ayrıca manidar bulundu.

SAMSUN İKİNCİ DEVLET ÜNİVERSİTESİNE KAVUŞACAK

Açıklamasında Samsun'un da ikinci devlet üniversitesine kavuşacağını dile getiren Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "Cumhurbaşkanımız bu müjdeyi geçtiğimiz hafta paylaşmıştı. Samsun'umuza hayırlı olsun. Üniversiteler sadece bilgiyi aktaran yerler olarak görülmemeli. Çalışmalarını bulundukları çevre ile bütünleşerek yapmalıdırlar." dedi.

Daha sonra basına kapalı devam eden toplantıya Samsun Valisi Osman Kaymak ile kurum müdürleri, iş adamları, rektör yardımcıları ve öğretim üyeleri katıldı.

REKTÖR İKİNCİ ÜNİVERSİTEYE KARŞIYIM DEMİŞTİ

Öte yandan OMÜ Rektörü Prof.Dr. Sait Bilgiç, Samsun'da ikinci devlet üniversitesinin kurulmasına karşı olduğunu açıklamış, ikinci üniversite için uygun yer olarak görülen KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesi kampüsünü önce Dil Köyü yapacaklarını ardından ise atıl kalan kampüsün Meslek Yüksek Okulu olacağını dile getirmişti.

OMÜ Rektörü Sait Bilgiç, 9 Nisan 2017 tarihinde verdiği bir demecinde ise Samsun'a ikinci devlet üniversitesi kurulmasına karşı olduğunu söyleyerek, ikinci üniversitenin devlet tarafından değil vakıf tarafından kurulmasının daha doğru olacağını belirterek, "Ben rektör olarak gerçekçi davranmak zorundayım, meseleye popülist bakamam" açıklamasını yapmıştı.

ahmet demircan sait bilgiç omü samsun üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2018-03-31 Yapılanlar güzel daha çok şeyler yapsınlarda ceplerinden yapmıyorlarki kaldıki bişeyler yapmak için seçilip geliyorlar Ha yıllarca seçilmiş olup bişey yapmayan larada şahit olduk oda ayrı Halk adına yapanlar varolsun ama ya halkın feryadını duymayıp yıllarca canlarını yaktıranlar bu kadar insanın vebalini nasıl ödeyecekler acaba Kazanılan kanunları hiçe sayıp insanların bahçelerinde yığınla içki içen insan ları canlı konbserleri nasıl izah ederler bize değil yaradana acaba denizevler 214 sok
Reis     0000-00-00 Çarşı Herşeye karşı gibi Hırsızlık yapan evrakta sahtecilik yapan nitelikli dolandırıcılık yapanlaraı konuşsunlar onlar ancak. Işine kanun mevzuat çerçevesinde yapanları da işlerine görmedikleri için ezmeye çalışsınlar. Milli ve manevi değerlere bağlı kalmak bunlar için Havada yandaş olması yeterli sahip çıkabilmek için
GALERİLER
Advert
Advert