Rize Düşmanlığı Trabzon’a Bir Şey Kazandırmaz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Rize Düşmanlığı Trabzon’a Bir Şey Kazandırmaz
24.03.2018 10:08:38

 

Rize Düşmanlığı Trabzon’a Bir Şey Kazandırmaz

Samsun-Sarp hızlı tren projesini istemeyenler var!

Rizevizyon yazarı Osman Köseoğlu, Samsun’dan Sarp sınır kapısına kadar gidecek olan hızlı tren projesinden Trabzon’un belirli bir kısmının rahatsız olduğunu yazdı.

Köseoğlu yazısında, Trabzon Erzincan arasında yapılmak istenen Hızlı tren projesinin diğer Karadeniz illerini kapsamaması için yoğun bir kulis çalışması yürütüldüğünü iddia ederek şöyle devam etti;

Samsun'dan Sarp sınır kapısına kadar gidecek olan hızlı tren Karadeniz'in tüm illerini ihya eder ama ne hikmetse Trabzon’un belirli bir kısmı bundan rahatsız!

50 yıl Ovit tünelini,30 yıl Rize Artvin havalimanı engelleyen Karadeniz’in bu Pontus havarileri, sırf Ovit tüneline misilleme amacıyla, Ovit kadar ihtiyaç olmadığı halde, apar topar,bağlantı yolları ihale dahi edilmeden Zigana tüneli 200 metre daha uzun yapılmak suretiyle(14,500 km) Devletin parası sokağa atılarak Türkiye'nin en uzun tüneline sahip oldular!

Başbakanlar şehri  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  memleketi Rize'ye 15 yıllık AK Parti  döneminde yapılan yatırımların belkide yüz mislisi Trabzon’a yapılmıştır ve yapılmaya devam ediliyor.

Sadece Rize yeni Şehir Stadıyla Akyazı stadını kıyasladığımızda gerçeklerle daha kolay yüzleşiriz sanırım.

Ey Rizeli Siyasiler ve  koltuklarının altında ezilen metal yorgunu STK Başkanları, Adamlar 100 yıllık planlar yaparken sizler  saltanat uğruna kendi menfaatlerinizi  her şeyin üstünde tutarak,  yerinizde saymaya devam edin !.

Bu gidişle Çayın Başkenti dört mevsimin yaşandığı  Reisin memleketi Rize, yakında Trabzon'a bağlanan bir ilçe konumunda  olursa hiç şaşmayın !....

Trabzon Sarp sınır kapısı Rize
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert