Rus Bloggerlar işe yaramadı mı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Rus Bloggerlar işe yaramadı mı
20.07.2018 13:40:28

 

Rus Bloggerlar işe yaramadı mı

Uzun zamandır turizmcilerin ısrarla körfez ülkelerinden Samsun’a istemiş oldukları direk uçuş dün gerçekleşti. Kuveyt’ten kalkan uçak 107 yolcu ile Samsun Havaalanına iniş yaptı.

Samsun için önemli bir uçuşun ilk seferi gerçekleşirken gelenlerin çoğunun şehirde kalmadığı iddiaları hayal kırıklığına uğrat. Konu hakkında görüşlerini aldığımız Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Murat Toktaş ”Uçuşların başlaması yıllardır söylediğimiz bir hayalin gerçekleşmesine neden oldu çok mutluyuz. Nüfus olarak küçük bir ülke olsa bile ilk uçuşta 107 yolcu gelmesi şimdiye kadar olan iddialarımızın ne denli doğru olduğunu gösterdi. Ne yazık ki yıllardır bunu gerçekleştirmeyerek şehrin büyük bir kayıp yaşadığını da görmüş olduk. Başka bölgelere vereceğimiz enerjiyi, zamanı ve maddi kaynağı bu bölgeye vermek bize çok daha büyük kazanç olarak geri dönecektir. ”dedi

Gelenleri Samsunda Tutamadık!

Kuveyt’ten gelen grubu değerlendiren KATİD Başkanı Murat Toktaş “ Kuveyt’ten gelen turistlerin ne yazık ki 35 kadarının şehirde kaldığını görmek çok üzücü oldu. Uçaktaki yolcuların birçoğu Trabzon ve İstanbul acenteleri tarafından Trabzon’a ve Ordu’ya götürüldü. Bu durum bizim adımıza hoş olmadı. Bizim bu konuya bir çözüm bulmamız lazım, yoksa başka illerin geçiş güzergâhından başka bir konumumuz olmaz. Bununla ilgili uçuş noktasında Samsunu pazarlamamamız gerekiyor. Bu konuda Samsun acentelerine çok büyük iş düşüyor. Ayrıca Karadeniz bölgesine çalışan yerli ve yabancı acenteler ile ortak çalışma yapıp şehrimizi pazarlamamız lazım.” Dedi.

Bu uçağın umut olduğunu söyleyen KATİD Başkanı Murat Toktaş” Bundan sonra beklentimiz Katar, Cidde, Riyad ve Dubai seferlerinin de başlaması. Böylece körfeze coğrafyasındaki bütün noktalardan Samsunun bağlantı olacak. Bu da şehre onlarca milyon USD gelir gelmesi anlamına gelecek.” Dedi

 

Samsun Kuveyt Samsun Havaalanı Murat Toktaş KATİD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cemo55     2018-07-21 Samsun'da bira içilecek yer olup, olmadığını soran sözde Samsunluya Atakum kıyıboyunda bir tur atmasını öneriyorum.
Samsunlu     2018-07-20 Samsunda daha samsunlu durmuyor turist niye dursun? Turist dediğin oturup bira içer Samsunda böyle bir imkan mı var?
C. Yılmaz     2018-07-20 Teşhis ve tespit güzel, umarım çözümünü de biliyorsunuzdur.
GALERİLER
Advert
Advert