Rus Uçağını Düşüren Pilot Cemaat Üyesi Değil!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Rus Uçağını Düşüren Pilot Cemaat Üyesi Değil!
13.01.2017 10:57:37

 

Rus Uçağını Düşüren Pilot Cemaat Üyesi Değil!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe komisyonunun sorularına 71 sayfalık yazılı yanıt verdi.

 Davutoğlu, Rus uçağını düşüren pilotun Cemaatçi olmadığı bilgisinin Genelkurmay Başkanı (Hulusi Akar) tarafından iletildiğini dile getirdi.

Rus uçağının düşürülmesiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu, uçağı düşüren pilotun Cemaat üyesi olmadığının belirlendiğini dile getirdi.

"RUS UÇAĞINI DÜŞÜREN PİLOT FETÖ ÜYESİ DEĞİL"

Rus uçağının düşürülmesiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu, uçağı düşüren pilotun FETÖ üyesi olmadığının kendisine iletildiğini dile getirdi.

Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Talimatını verdiğim angajman kuralları Rusya dahil hiçbir ülkeyi hedef almamıştır, ancak aynı angajman kuralları hangi ülkeden olursa olsun savaş şartlarındaki bir ülkeden hava sahamızı ihlal eden bütün hava araçlarını kapsamıştır.

Bu olayda uçağı düşüren pilotun FETÖ/PDY ile irtibatlı olup olmadığı hususuna gelince, angajman kuralları konusunda talimat veren bir Başbakanın, Genelkurmay Başkanı ya da Hava Kuvvetleri Komutanı'nın, bu angajman kurallarının hangi askerimiz tarafından nerede ve ne zaman uygulanacağı konusunu öngörmesi mümkün değildir.

Pilot ya da TSK mensubunun örgüt bağlantısı varsa tetkik edilmesi gerektiğini söyledim. Genelkurmay Başkanımız daha sonraki görüşmemizde pilotun geçmişini ve ilişkilerini araştırdıklarını ve somut bir irtibat tespit edilemediğini bildirmiştir."

NTV

fetö Rus uçağı Ahmet Davutoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert