Rusya’nın Da Karizması Çizildi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Rusya’nın Da Karizması Çizildi
10.03.2020 12:12:54

 

Rusya’nın Da Karizması Çizildi

2019 Yılının Eylül Ayında Suudi Arabistan’ın Aramco tesislerine Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) ile saldırı düzenlenmiş ve büyük tahribat yapılmıştı. Saldırıyı Yemen üstlense de İran’ın yaptığına dair ciddi kuşkular bulunuyordu.

Körfez ülkeleri ve S. Arabistan’ın ekonomilerini ve petrol altyapılarını korumak için ABD’den milyarlarca dolar para ödenerek aldıkları bu Patriot bataryaları fos çıkmış; bu saldırıları önlemede yetersiz kalmıştı.

ABD’nin karizması çizilirken devreye Putin girmiş “Suudi Arabistan'ın halkını koruması konusunda yardım etmeye hazırız. İran'ın bizden S-300 alarak ve Erdoğan'ın en gelişmiş S-400 hava savunma sistemlerini almaya karar vermesi gibi akıllıca kararlar vermeleri gerekiyor. Bu tür sistemler, Suudi Arabistan'daki her türlü altyapıyı her türlü saldırıya karşı koruma yeteneğine sahip" demişti.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Kur'an-ı Kerim'den ayetleri referans verdikten sonra Suudi Arabistan'a kendi savunma sistemini önermesi karşısında ABD çok zor duruma düşmüştü. Aradan altı ay geçmeden bu sefer Rusya’nın da karizması Türkiye’nin SİHA’ları tarafından çok feci bir şekilde çizildi.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER