Saadet Partisi Eğitimden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kavaklı: Algı operasyonları ile gerçeklerin üzeri kapatılıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Saadet Partisi Eğitimden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kavaklı: Algı operasyonları ile gerçeklerin üzeri kapatılıyor!
07.10.2017 14:08:52

 

Saadet Partisi Eğitimden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kavaklı: Algı operasyonları ile gerçeklerin üzeri kapatılıyor!

Saadet Partisi Eğitimden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kavaklı Eğitim sistemindeki yanlış uygulamalarının yeni nesiller üzerindeki tahribatını ve güncel meselelere dair Saadet Partisi’nin bakış açısını AkasyamHaber’e anlattı.

Geçen sene uygulamaya geçen ve bir çok veli ve öğrencinin mağduriyet yaşadığı sabitlenen saat ayarlarının öğrenciler üzerinde kötü etki  ve mağduriyet yaratmasıyla mahkeme açtı. Bu durumun üzerine,  Danıştay 10. Dairesi bu uygulamayı durdurma kararı aldı. Bakanlar Kurulu 30 Ekim’e kadar yeni bir karar almazsa eski sisteme dönülecek. Yani saatler 30 Ekim’de 1 saat geri alınacak. Bakanlar kurulu uygulamaya hala ısrarcı bir yaklaşım vererek bu konuyu hala netliğe kavuşturmazken, hükümetin yanlış politikaları eşliğinde hala bir düzen kurulamadı.

BU NE MUALLAK

Peki ne gibi olumlu olumsuz etkisi olduğunun altını çizen Saadet Partisi Eğitimden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kavaklı, “ Hükümet saat değişikliğine gidilmesini istemiyor. 15 yıllık iktidar partinin 13 yılını bizlere medyadan şu kadar gün ışığından tasarruf sağlıyoruz. Bu kadar kâra geçtik diyen hükümetimiz, o zaman ki başbakan ve şuan da da Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlar kurulu şimdi bizlere bu sistemin zararlı olduğunu sabit saat uygulamasının devam etmesi gerektiğinde ısrar ediyor” şeklinde konuştu.

BEN BUNLARI BİLMİYORDUM DEMEYECEKSİNİZ

Gündemi sürekli oyalamaya yönlendirmeye çalışarak bir algı operasyonu yapıldığını iddia eden Mehmet Ali Kavaklı, “Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerika’ya giderken” TEOG’u kaldırdım“ dedi olay bitti.

Ülke bunu günlerce konuştu. Biz bunları konuşurken Kuzey Irak’ta referandum oldu. Tam referandumu konuşmaya başladık üzerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifası çıktı. Şuan da da tatbikat yapılıyor İran’a gidilip geliniyor, şimdiden Melih Gökçek’in istifa edip etmeyeceği gündemde yerini aldı. Sürekli bir algı operasyonu, bütün bunları nereye kadar devam ettireceksiniz. Türkiye’nin artık algı operasyonlarını bırakıp reel e dönmesi gerekli. Kuzey Irak’ta bir referandum olmuş, devlet kurdum diyor. 1992 yılında cennet mekân Erbakan hocamız meclis konuşmasında söyledi. Erdoğan Milli görüşün içerisinde yetişmiş birisi sakın ha sakın ’Biz bunları bilmiyorduk!,  yanıldık!’ demesin. Her şey bile bile oluyor. Gündemi farklı şeylerle meşgul edilmeye çalışılıyor” diye ifade etti.

DOĞU VE BATI ARASINDA KRİTİK 72 DAKİKA

Türkiye’nin Doğusu ve Batısı arasında 72 dakikalık bir saat farkının olduğunu dile getiren Kavaklı, “ bu saat farkının insanlar arasında en belirgin anlaşılır zamanı ramazan aylarıdır. Biz Samsun olarak Türkiye’nin orta bölgesinde yer alıyoruz. Buna rağmen sabah çocuklarımla beraber evden çıktığımda daha sabah namazı vaktinin içerisinde oluyoruz.  Henüz hava aydınlanmamış sokaklar caddeler karanlık. Peki ya diğer bölgeler ne durumda Ülkenin batısı neredeyse sahur vakti yollara dökülen çocuklarla dolu. Çalışan anne babalar çocuğunu okula mı götürecek yoksa işe mi gidebilecek. Bazı uygulamaları düzenlerken daha dikkatli ve titiz araştırmalar ile yapılması gerekli” şeklinde uyarıda bulundu.

AMAÇLARI ÜZÜM YEMEK DEĞİL

Türkiye’nin gerçek sorunları ve meseleleri göz ardı ediliyor diyen Mehmet Ali  Kavaklı, “Ortada ölmek üzere olan bir hasta var siz bunu hayata yeniden döndürmek yerine kafasına saç ekmeye kalkıyorsunuz. Yapılan estetik uygulama hastayı yaşatacak mı? Sayın Erbakan Hocamızın da dediği gibi bunlar pansuman tedbirler. Pansuman et, AK Troller yaysın bunu sosyal medyadan ve konu kapansın öylemi.  Şimdi de saat değişikliği gündem de illa bir saat değişikliği olmasını elzem görmüyoruz ama şu var ki 72 dk. da doğu ve batı arasında çok ciddi bir zaman dilimi. Telefonlarınızı bile neye ayarlayacağınızı bilemiyorsunuz GM+Moskova’ya ayarlıyorsunuz. Hem globalleşeceksiniz hem de dünya ile bir arada olacağım diyeceksiniz. Maksat saat değişikliğinde üzüm yemek değildir. Biz iktidarı üzüm yemeye gerçek meseleleri çözüme davet ediyoruz. Saadet Partisi olarak ta bizim üzerimize ne düşüyorsa onu da yapmaya hazırız” şeklinde gündemi yorumladı.

Haber: Gül Su GÜNDÜZ

Mehmet Ali Kavaklı Saadet Partisi Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan TEOG
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert