Sağlık Bakanı Ahmet Demircan: Dünya Sağlık Merkezi Türkiye!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan: Dünya Sağlık Merkezi Türkiye!
07.08.2017 11:13:35

 

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan: Dünya Sağlık Merkezi Türkiye!

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "Pakistan’la imzaladığımız protokol gereği oradan donörleriyle birlikte karaciğer plantasyonu için hastalar Türkiye’ye gelmeye başladı. Bu ne demektir Türkiye bir sağlık merkezi olma istikametine gidiyor" dedi.

Samsun'u gelen Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Ladik İlçesi'ne gitti. Burada bir çay bahçesinde vatandaşlarla sohbet etti. Ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin 2003'ten beri sağlıkta dönüşümünü tamamladığını dile getiren Bakan Demircan, "Biz şimdi bütün insanlarımızı sosyal güvenlik çatısı altında topladık. Sağlıkta hastaneleri bir yönetim altına aldık. Sağlık hizmetlerindeki kaliteyi belli bir seviyeye getirdik. Şimdi bundan sonra gelişim ve kalite dönemi başlamış bulunmaktadır" dedi.

Uluslararası sahaya hizmet üretebilecek kadar sağlık hizmetlerinin seviyesini yükselttiklerini belirten Bakan Demircan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şehir hastaneleri modeli bunu geliştirecek bir modeldir. Daha dün 190 milyonluk kardeş Pakistan’la imzaladığımız protokol gereği oradan donörleriyle birlikte karaciğer plantasyonu için hastalar Türkiye’ye gelmeye başladı. Bu ne demektir Türkiye bir sağlık merkezi olma istikametine gidiyor. İnşallah bu gelişme içeride de sağlık hizmetlerini daha da ileriye taşıyacaktır. Sağlık yönetiminde Cumhurbaşkanlığı sistemine uygun kurumlarda da gerekli düzenlemeler yapılacak. Bunun hazırlıklarını yapıyoruz. Biz sağlık hizmetlerinde dünya ortalamasının üzerindeyiz. Bunu da geliştirmek boynumuzun borcu."

​Samsun Ahmet Demircan Sağlık Bakanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert