Sağlık Bakanı Demircan’ın gayretleriyle Anadolu tıbbı marka değeri kazanacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sağlık Bakanı Demircan’ın gayretleriyle Anadolu tıbbı marka değeri kazanacak!
17.04.2018 13:31:16

 

Sağlık Bakanı Demircan’ın gayretleriyle Anadolu tıbbı marka değeri kazanacak!

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın gayretleriyle “Medeniyetlerin Beşiğinde Anadolu Tıbbı” İstanbul’da masaya yatırılacak.

Türkiye’de ilk kez “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi” İstanbul’da 19-22 Nisan’da düzenlenecek.

Kongrede; tamamlayıcı tıp alanında bilimsel, kültürel ve sosyolojik alandaki “karşıtlık algısının değiştirilmesi” ve modern tıp ve tamamlayıcı tıbbın birleşmesinin sağlanması amaçlanıyor.

Bu kongre ile birlikte, halk sağlığı açısından sorun teşkil eden merdiven altı uygulamalar mercek altına alınacak.

Anadolu tıbbının marka değeri artırılacak.

Dünya Sağlık Örgütü 2014 - 2023 Geleneksel Tıp Stratejisi doğrultusunda geleneksel ve tamamlayıcı tıbbın kanıta dayalı, güvenilir ve etkin bir şekilde sağlık sistemine entegrasyonu amacı ile yapılan çalışmalar; Sağlık Bakanlığı 2013 - 2017 Stratejik Planı ve Türkiye Cumhuriyeti Onuncu Kalkınma Planı çerçevesinde tamamlanmıştı.

TARİHİ DERİNLİK VE BİLGİ BİRİKİMİ ORTAYA ÇIKARILACAK

Anadolu, yüzyıllar boyunca birçok kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu tarihi derinlik, beraberinde büyük bir bilgi birikimi getirmiştir. Önemli tıbbi buluşlara, tıp uygulamalarına ev sahipliği yapan Anadolu’da; Hipokrat, Galen, İbn-i Sina, Dioskorides, İbnü’l Baytar, Merkez Efendi gibi tıp alanında daha nice bilim adamları tıbbın doğmasına ve gelişmesine katkı sağlamıştı.

Doğu Kültürü ile Batı Kültürü arasında köprü vazifesi gören ülkemizde; Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bilimleri Üniversitemiz işbirliği ile 19 - 22 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde “1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi ve Fuarı” yapılacak.

“Medeniyetlerin Beşiğinde; Anadolu Tıbbı” sloganı ile yola çıktığımız kongre ve fuar etkinliği; doğal iyileşmeye dönüş, güçlü işbirlikleri, kurumların akreditasyonu ve profesyonelleşme, istihdam, tasarruf, güven, vizyon oluşturma, uluslararası konumlanma, halkın talebine arz oluşturma, doğru bilgi, toplumsal bilinçlenme, kamuya güven ve motivasyon, sağlık okur yazarlığı artışı, hasta güvenliği, çeşitlilik ve ürün vizyonu geliştirme, kalite ve rekabet fırsatlarını sunmaktadır. Kongre ve fuar organizasyonu ile ilgili olarak belirlenmiş amaçlar doğrultusunda çalışmalarımız yürütülecek.

Anadolu tıbbı Sağlık Bakanlığı Ahmet Demircan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert