Sağlık Emin Ellerde
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sağlık Emin Ellerde
30.11.2012 11:13:44

 

Sağlık Emin Ellerde

Ak Parti samsun milletvekili Ahmet YENİ, Bafra Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin son derece modern bir hastane haline geldiğini söyledi

Ahmet YENİ, “199 Yılında Bahçeler Mahallesindeki 6 nolu sağlık ocağında 4 hekimle hizmet veren diş hastanesi bugün 21 hekimle hizmet veren modern bir hastane haline gelmiştir. Bu noktaya kolay gelinmedi. Zaman harcandı, bürokrasi aşıldı, ödenek tahsis edildi… Hiçbir eser bir gecede kendiliğinden ortaya çıkmıyor.” diye konuştu.
 
Ak parti hükümetlerinin çok önem verdiği alanlardan birinin sağlık olduğunu ifade eden YENİ, muhalefet dâhil herkesin sağlıkta ortaya konan yenilikleri çağ atlama olarak değerlendirdiğini söyledi. Sağlık alanında öneli hizmetlerden birinin de Diş hastaneleri olduğunu söyleyen Ahmet YENİ, “Diş poliklinikleri modern diş hastanelerine döndü. Önceden devlet hastaneleri bünyesinde bir en fazla iki poliklinikle hizmet veriliyordu.  Şimdi birçok diş hastanemizde yirminin üzerinde poliklinik bulunuyor. Bafra’da Kızılırmak devlet hastanesi kapanınca oradaki polikliniklerde 8 doktorla hizmet etmeye başladık. Ardından iki ihale gerçekleştirerek 500 bin TL harcadık ve bugün 21 hastanın aynı anda tedavi olabildiği bir noktaya geldik. Günlük burada 450-500 hasta muayene oluyor. Pazartesi Perşembe yani hafta günleri bu rakam 600’e kadar çıkıyor. Çünkü bu hastane Sinop’tan Samsun’a kadar bir bölge hastanesi görevi görüyor. Hastanemizde Tel takımı ve cerrahi çekim dışında bütün hizmetler veriliyor. Milletimizin sağlığı emin ellerde.” dedi.
 
          
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert