​Sağlıkta bütün yöneticilerin görevi sona eriyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Sağlıkta bütün yöneticilerin görevi sona eriyor!
15.08.2017 09:28:39

 

​Sağlıkta bütün yöneticilerin görevi sona eriyor!

Sağlık Bakanlığında görev yapan en üst kademeden en alt kademeye kadar bütün yöneticilerin görevleri çıkacak KHK ile sona eriyor.

Yeni teşkilat yasası kapsamında ciddi değişiklikler oluyor. Genel sekreterlikler lağvediliyor, sözleşmeler sona eriyor. 657 Sayılı DMK'nın 88 ve 86. maddelerine göre yapan idarecilerin görevlendirmeleri KHK nın yayınlanması ile sona erecek.

Personel Sağlık haber sitesinin haberine göre, Yeni dönemde tekrar görev alacaklarla yeniden sözleşme imzalanacak, sözleşme imzalanmayanlar asli kadrolarına dönecek. İl Sağlık Müdürlüklülerine 200 uzman kadrosu tahsis edilip kamu hastanelerinin işlemlerini takip etmeleri sağlanacak.

Boşa düşecek 80 den fazla  genel sekreter ile 35 halk sağlığı müdürü, il sağlık müdür yardımcısı olarak görevlendirilmeleri bekleniyor. Tıbbi, idari ve mali başkanların il sağlık müdürlüklerinde şube müdürü olarak görevlendirmesi planlanıyor.

 Tüm pozisyonların sözleşmeli olması planlanıyor. Sözleşmeler 2 yıldan az 4 yıldan fazla olmayacak. Gerek görülürse uzatılacak.

Kadrolu yöneticilerin sağlık uzmanı ve müşavir olarak atanması planlanıyor.

 personel sağlık net

Sağlık Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert