Sahte kozmetik ürünlerine dikkat!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sahte kozmetik ürünlerine dikkat!
05.09.2018 11:02:05

 

Sahte kozmetik ürünlerine dikkat!

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Deri ve Zührevi Hastalıklar (Cildiye) Uzmanı Uzm. Dr. Fikret Kaya, sürekli uyardıkları merdiven altı kozmetik ürünlerin Erzurum'da bir üniversite öğrencisin yüzünde 2. derece yanık oluşturduğunu söyledi.

Erzurum’da üniversite öğrencisi cilt kuruluğunu gidermek için aldığı kremi sürünce yüzünde 2. derece yanık oluşturması haberi ulusal medyada geniş yer bulması dikkatleri “Merdiven altı kozmetik ürünlerine" çevirdi.

Merdiven altı kozmetik ürünler hakkında sürekli uyarıda bulunduklarını belirten Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Deri ve Zührevi Hastalıklar (Cildiye) Uzmanı Uzm. Dr. Fikret Kaya, bu ürünleri kullananları daha kötü sonuçlar beklediğini ifade etti.

Araştırmadan, doktor tavsiyesi olmadan bilmediğiniz ürünleri kullanmayın uyarısında bulunan Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Deri ve Zührevi Hastalıklar (Cildiye) Uzmanı Uzm. Dr. Fikret Kaya, "Erzurum’daki öğrenci arkadaşımız bu kozmetik ürünü kullandıktan sonra yüzünde 2. derece yanık oluşmuş. Bu farklı durumlara da sebep verebilirdi. Kendisi büyük bir acı yaşadığı da haberlerde üzüntüyle gördük. Bu ve bunun gibi durumlara bizlerde sıkça rastlıyoruz. Özellikle hem televizyonlardan hem de sosyal medya üzerinden de doktor tavsiyesi olmadan kolayca satılan bu ürünler cilt sağlığını tehdit ediyor.

Çok talep gören bir ürünün sahtesini üretmekte oldukça kolay hale geldi. Sahte ürünler orijinallerinden oldukça düşük fiyatlara satıldığı için farklı tüketici kitlelerine ulaşmaları da kolaylaştı.

Aslında bu ürünleri satanlar bazen bu ürünlerin fiyatlarını yüksek gösteriyor ki alan kişi fiyatına bakarak bu ürünün bu kadar fiyatı olduğuna göre kaliteli bir ürün diye bakıp, aldanıp alıyor.

Bu tür oyunlara gelmemek lazım ve doktorumuzun tavsiyesi olmadan, cildinizde kullanmak istediğiniz bölge hakkında doktorunuz muayene etmeden hiçbir ürün kullanmayın. " diyerek sözlerine son verdi.

​Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri cilt kuruluğu kozmetik ürünler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert