Şair Ve Yazar Ali Kayıkçı'dan Döviz Bozdurana Dev Ansiklopedi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Şair Ve Yazar Ali Kayıkçı'dan Döviz Bozdurana Dev Ansiklopedi
14.12.2016 08:43:37

 

Şair Ve Yazar Ali Kayıkçı'dan Döviz Bozdurana Dev Ansiklopedi

Gazeteci yazar ve şairlerinden Ali Kayıkçı son günlerin gündem oluşturan döviz ve Euro bozdurup bunu TL' ye çevirenlere armağan verme kampanyasına katılan isimler arasında yerini aldı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Recep Erdoğan'ın başlangıç öncülüğü yaptığı döviz bozdurup Türk Lirası’na çevirme kampanyasına, şair ve yazar Ali Kayıkçı da 8. baskısı yapılan ve 414 isim, 3250 eser ile 1255 resimden oluşan " Samsunlu Şairler ve Yazarlar" isimli dev ansiklopediyi 500 dolar, Euro veya en az 100 dolar veya Euro bozduranlara hediye edeceğini açıkladı.

Dev ansiklopediye Ahmet Sezgin. İsa Abanoz, M. Halistin Kukul ve Uğur Dede katkı veren isimlerden bazıları. Kitabın tasarımını Ali Kayıkçı ve Hamdi Tanrıkulu yapmış. Dağıtımı ise başkanlığını Mehmet Hazinedar'ın yaptığı Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti( SAM-MED ) tarafından gerçekleştirilmiş.

800 sayfalık dev edebiyat ansiklopedisinde, Samsun ve ilçelerinde yaşayanlarla Samsun'a hizmet edip başka şehirlere yerleşmiş şair, yazar ve sanatçılara da yer verilmiş. Bafralı şair ve yazarlardan Oktay Zerrin ve Gülseren Akdaş da bu dev kitapta eserleriyle yer almış olup başkanlığını Gülseren Akdaş ve başkan yardımcılığını Oktay Zerrin'in yaptığı Bafra Kültür ve Sanat Etkinliklerini Destekleme Derneği'ne ( KÜSADER ) e de gerekli yerlere dağıtılmak amacıyla bu dev ansiklopedi ve diğer kitapçıklar gönderilmiş bulunuyor.

Dev ansiklopedi sadece Samsun ve çevrelerinde değil tüm yurtta da ilgi ve beğeniyle karşılandı.

Oktay ZERRİN- Bafra

Ali Kayıkçı döviz Türk Lirası ansiklopedi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert