Salih Mirzabeyoğlu'ndan "referandum" açıklaması!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Salih Mirzabeyoğlu'ndan
14.04.2017 12:59:57

 

Salih Mirzabeyoğlu'ndan "referandum" açıklaması!

İBDA Mimarı Salih Mirzabyoğlu, halkoylamasında kullanacakları oyun rengini Nabızhaber’den Şükrü Sak ile yaptığı röportajda açıkladı.

Nabızhaber, Salih Mirzabeyoğlu il yaptığı görüşmeyi şu şekilde haberleştirdi.

İBDA’yı merkeze alarak işlediği temel meselelerden, 99 sürecinden, Türkiye’deki siyasî kesimlerin dünkü halleriyle, bugünkü halleri arasındaki tekamül farkından, Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmeye kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu…

Mirzabeyoğlu, Avrupa Birliği, Birliğin Türkiye’ye karşı tavrı, Türkiye’nin bu konudaki yaklaşımı üzerine de çok önemli değerlendirmeler yaptı.

“Temel sabitlerimiz ve kırmızı çizgilerimiz var” diyen Mirzabeyoğlu, İslâm gayesi etrafında;

“Hedefleri koyarsın ve ondan sonra bu hedeflere göre şartları değerlendirirsin. Her zaman ve daima aslolan, İslâm’ın faydasıdır! Bu anlamda çok pratik bir tavrımız var” ifâdelerini kullandı!

"TAVRIMIZ, DOĞRUDAN 'EVET'TİR!"

“Ortada yaprak kımıldamazken, obejektif verilerin tam tersini gösterdiği zamanda yaptığı tesbitlerin bugün elle tutulur, gözle görülür bir realite haline geldiğini” belirtti..

Doğrudan, referandum konusundaki fikrini sorduğumuzda ise;

Mirzabeyoğlu; “Tavrımız, doğrudan Evet’tir…” Dedi…

Bu çerçevede, Türkiye ve dünyadaki gelişmeler üzerine etraflı bir değerlendirmede bulunan Mirzabeyoğlu;

“Elhamdülillah nice olmazlar oldu gördüğünüz gibi! Özellikle son 10 senedir!” Dedi…

Pazar günü referandum var Türkiye’de… Bu, sıradan bir “referandum” değil… Sıradan bir “Anayasa değişikliği” de değil… Daha doğrusu, bunu bu hale getiren gelişmeleri hep birlikte yaşayıp gördük, yaşayıp görüyoruz… Türkiye’nin kendi milli iradesiyle bir “yenilenme” çabası… Hantallıklarından kurtulma çabası… Bu kadar bir değişikliğin bile, milli iradeyle yapılıyor olması, başta Batı ve ABD olmak üzere ne kadar Türkiye düşmanı varsa hepsini harekete geçirdi…

DOĞU-BATI HESAPLAŞMASINA DÖNDÜ

Hadise, altı üstü “18 Maddelik bir Anayasa değişikliği” olmaktan çıktı, adeta bir “Doğu-Batı hesaplaşmasına” döndü…

Bir tarafta açık açık; Müslüman Türk halkının “tercihine” saygı duymayacağını ilân eden –‘Evet’ veya ‘Hayır’ bir tarafa- tercihi ne olursa olsun, buna “saygı duymayacağını” ilan eden Batı ve “Batıcı” kesim….

Diğer tarafta, 15 Temmuz’da darbeyi püskürten ve “kurucu millet” olduğunu ispatlayan, “tercihimize saygı duyacaksınız!” diyen milli damar! Yani, Anadolu'nun Müslüman Türk kimliği...

“İslâm’ın gayesi ve Müslümanların faydasını merkeze alarak” yaptığı tesbitleri temellendiren Mirzabeyoğlu;

Mirzabeyoğlu;

“Bazı doğruları dün söyleseydik belki anlaşılmazdı. Niçin?.. Çünkü o gün onun alt yapısı yoktu. Nihayetinde her şey “gaibine” tâbidir…”  ifâdelerini kullandı!

Mirzabeyoğlu;

“Hani söylediğimiz bir şey vardı ya; bir bakarsın bir rüzgâr eser, her şey tersine döner diye… “Dün”ü bilenler, buradan neyi kastettiğimizi çok rahat anlayacaklardır! Bu çerçevede söylüyorum, Elhamdülillah nice olmazlar oldu!” Dedi…

Not: Mirzabeyoğlu'nun Türkiye ve dünya gündemine dair fikir ekseninde yaptığı etraflı ve geniş değerlendirmeleri daha sonra Nabız Haber okuyucularıyla paylaşacağız!

Şükrü Sak-Nabız Haber

Salih Mirzabeyoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa Birliği referandum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert