Salıpazarı Devlet Hastanesinde Hasta Yatışlarına Başlandı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Salıpazarı Devlet Hastanesinde Hasta Yatışlarına Başlandı
07.01.2017 13:11:54

 

Salıpazarı Devlet Hastanesinde Hasta Yatışlarına Başlandı

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Selami Arslan’ı makamında ziyaret etti.

Sağlık Ocağından Devlet Hastanesine

Başkan Akgül “Salıpazarı İlçemizde yıllardır Sağlık Ocağı olarak hizmet veren, önce entegreye daha sonra da Devlet Hastanesi statüsüne kavuşturulan Salıpazarı Devlet Hastanesi yapılan son düzenlemelerle birlikte hasta yatış işlemlerine başlamıştır. Bir Salıpazarılı olarak bunun mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.”dedi.

Akgül “İlk etapta 9 yataklı olarak hizmet verecek olan İlçe Devlet Hastanemizde  gerekli prosüdürlerin tamamlanması ile yatak sayısını  arttırmayı düşünüyoruz.” dedi.

Hastalara geçmiş olsun.

Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman ve Başhekim Selami Arslan’la birlikte yeni açılan yataklı servisleri ve hastaları ziyaret eden Başkan Akgül hastalara geçmiş olsun diyerek, acil şifalar diledi.

Salıpazarı Devlet Hastanesi Müdürü Yaşar Demir ise hastane ile ilgili şu bilgileri verdi.

Salıpazarı İlçe Devlet Hastanemizin  ikinci katında vatandaşlarımıza daha nitelikli hizmet vermek için 9 yataklı servis oluşturulmuştur. Dahiliye Uzmanı ve Aile Hekimliği uzmanı tarafından hasta yatışlarına başlanmıştır.                       

Ancak binamızın asansörü olmadığı için uzun süreli hasta yatışı hasta güvenliği açısından yapılamamaktadır.  Asansör projemiz tamamlanmış olup, yapımı tamamlandıktan sonra vatandaşlarımıza daha nitelikli hizmet verecektir.

YÜZBİNİN ÜZERİNDE HASTA KABUL EDİLDİ.

2016 yılında hastanemizde toplam 103.744 hasta muayene olmuş, bunların branşlara dağımı ise şöyledir. Dahiliye 10.337, Aile Hekimliği Uzmanı 17.167, Acil servis 63.300 ve diş polikliniklerinde 10.892 hastanın tedavisi yapılmıştır.

DAHİLİYE SERVİSİMİZ HİZMETTE

Branş Doktorlarımızın tamamlanması ile birlikte Hastanemizde hergün Dahiliye uzmanı görev yapmaya başlamıştır diyen Hastane Müdürü Demir hastalarımızın bu branş için çevre hastanelerine gitmelerine gerek yoktur” dedi.

 

Salıpazarı Devlet Hastanesi Selami Arslan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert