Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer Başkan Akgül Cemevi İnşaatını Gezdiler
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer Başkan Akgül Cemevi İnşaatını Gezdiler
18.07.2019 15:19:13

 

Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer Başkan Akgül Cemevi İnşaatını Gezdiler

Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer ve Belediye Başkanı Halil Akgül Avut Mahallesinde yapımı devam eden Kültür Merkezi ve Cemevi inşaatını gezdi.

2017 yılınnda 3 bin 634 metrekare arazi üzerine temeli atılan Avut Kültür Merkezi ve Cemevi inşaatını gezen Kaymakam Dinçer ve Başkan Akgül Mahalle Muhtarı Hüseyin Gürkan’dan çalışmlar hakkında bilgi aldı.

MUHTAR “BORCUMUZ VAR”    

Muhtar Hüseyin Gürkan “Belediye Başkanımız Halil Akgül’ün gayretleri ve hayırsever işadamlarımızın yardımları ile inşaatımızı bu hale kadar getirdik. Kaba inşşatı hemen hemen bitti. Ancak ekonomik nedenlerden dolayı Cemevi inşaatımız çok yavaş ilerliyor” dedi.

AKGÜL, “ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPARIZ”

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “İlçemiz sınırları arasında bulunan Avut Mahallemizdeki vatandaşlarımız, mahallelerine Cemevi yapılması isteğini belediyemize ilettiler.Konu hakkında Cemevi için tahsisi düşünülen arazi olan 3 bin 634 metrekare arsanın hazine arazisi olduğu bilgisine ulaştık. Bu sebeple Samsun İl Defterdarlığı ile arazi hakkında ilgili görüşme ve yazışmalar yapılmış ve ilk etapta arazi Salıpazarı Belediyesi adına tahsis işlemlerini tamamladık.

2017 yılında temelini attığımız Kültür Merkezi ve Cemevini Avut Mahallesine kavuşturmak için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Kaba inşaatı biten inşaatın tamamlanması için Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde gerekli girişimlerde bulunacağız.”dedi.

KAYMAKAM DİNÇER “MUTLULUK DUYARIZ”

Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer ise böyle bir tesisin tamamlanmasına katlı sağlayabilirsek ne mutlu bize”dedi.

Avut Kültür Merkezi ve Cemevi Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert