Advert
Salıpazarı’na 5. Köprü inşaatı başladı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Salıpazarı’na 5. Köprü inşaatı başladı
02.06.2017 08:50:59

 

Salıpazarı’na 5. Köprü inşaatı başladı

Salıpazarı İlçesinde 2012 yılında yaşanan sel felaketinde zarar gören köprülerden 3 tanesi yıkılarak yerine yenileri yapılarak hizmete açıldı.

Bu günlerde ise 100. Yıl Bulvarı ile Terme Karayolunu bir birine bağlayacak olan 5. Köprünün inşaatına başlandı.

KISA SÜREDE BÜYÜK İŞLER...

Köprü inşaatında incelemelerde bulunan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “ Kısa sürede çok büyük yatırımlar başladı ve çoğu bitmek üzere. Bunlardan biride Çarşamba Karayolunu Terme’ye bağlayacak olan 5. Köprümüzdür. Bereket Mahallesi 100. Yıl Bulvarında Terme Çayı üzerine inşa edilen köprü 100 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde ve çift yönlü olacak.”

5.ALTIN KEMER

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “İlçemizde halihazırda Yeşil Çayı ve Terme Çayları üzerinde 4 köprümüz bulunmaktadır. Bunlardan üç tanesi Büyükşehir ve DSİ tarafından yıkılarak yerlerine yenileri yapıldı ve halkımızın hizmetine sunuldu. İlçemiz için son derece önemli bir yere sahip olacak olan bu 5. Köprümüz hem şehir içi trafiğine çözüm olacak hem de ilçenin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Çarşamba Karayolunu Salıpazarı üzerinden Terme’ye bağlayacak olan bu köprümüzün tamamlanıp hizmete sunulmasıyla 5. Altın Kemeri İlçemize kazandırmış olacağız.” dedi.

 

Salıpazarı Halil Akgül Terme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert