Salıpazarı’nda Çipli Kimlikte İlk Başvuru Başkandan
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Salıpazarı’nda Çipli Kimlikte İlk Başvuru Başkandan
02.01.2017 11:19:26

 

Salıpazarı’nda Çipli Kimlikte İlk Başvuru Başkandan

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (TCKK) projesi kapsamında yeni çipli kimlik kartları için başvurular Salıpazarı’nda alınmaya başlandı.

İLK BAŞVURU BAŞKAN AKGÜL’DEN…

Yeni kimlik kartı başvuruları hakkında Kızılcahamam Nüfus Müdürlüğü’nde program düzenlendi. Programda ilk olarak Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül çipli kimlik kartına başvuru yaptı.

İNŞALLAH RAHATSIZ OLMAZLAR…

Başkan Akgül burada yaptığı açıklamada, Tüm Türkiye’de uygulanacak sistemin vatandaşların işini kolaylaştırdığını, Devletimizin kendi insanından haberi olacak. Kim olduğunu bilecek, işlemler daha da kolaylaştırılacak. Dolayısıyla bütün dünyada uygulaması yapılan bir sistemin Türkiye’de biraz geç kaldığını düşünüyorum. Hayırlı olsun güzel bir sistem, inşallah memleket hainleri bundan rahatsız olmaz" dedi.

Başvuruların başlamasıyla birlikte vatandaşlar da kimlik kartı için müracaatlarını yapmaya başladı.

ÇİPLİ KİMLİKLER 10 YIL GEÇERLİ…

Başvuruların başlamasıyla birlikte vatandaşlar da kimlik kartı için müracaatlarını yapmaya başladı.

Yeni kimlik kartları için Nüfus Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununda 14.01.2016 tarihinde yapılan değişiklik ile Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları 02.01.2017 tarihinden itibaren tüm Türkiye’de dağıtılmaya başlanmıştır. İlçe Nüfus Müdürlüğünde tüm teknik kontroller yapılmış olup, T.C. Kimlik Kartı başvurularını almak üzere hazır durumdadır. Mevcut nüfus cüzdanlarının yerine kullanılacak yeni kimlik kartları, 10 yıllık kullanım ömrüne sahiptir” denildi.

Yeni kimlik kartı Salıpazarı Halil Akgül çipli kimlik kartı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert