Samer FOZ ; Türkiye’de İnşaat Sanayi Yükselişte
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samer FOZ ; Türkiye’de İnşaat Sanayi Yükselişte
07.09.2017 19:38:52

 

Samer FOZ ; Türkiye’de İnşaat Sanayi Yükselişte

Uzun süredir çalışmalarınız neticesinde elde ettiğiniz gelirleri en iyi şekilde değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Uzun süredir çalışmalarınız neticesinde elde ettiğiniz gelirleri en iyi şekilde değerlendirmek isteyebilirsiniz. Bu konuda sizi hangi sektörde ve endüstri alanında gelişmelerde nelerin beklediğini bilmeniz gerekmektedir. Paralarınızı katlamak istediğinizde atmanız gereken doğru adımlardan birisi de hızla gelişen sanayi kollarını takip etmek olacaktır. Faz holding başkanı Samer FOZ bu konudaki açıklamasında inşaat sanayi yatırımlarının önemli olduğuna ve bundan vazgeçilmemesine değinmiştir. Bununla birlikte dikkat edilmesi gereken noktaların olduğunu da açıklamıştır.

 

İnşaat Sanayi Yatırımlarına Özendirme Yapılmalı

Sanayi yatırımlarının önündeki engellerin kaldırılmasıyla birlikte ve yatırımlar konusunda özendirilmesiyle daha iyi yerlere gelinebileceğinin de unutulmaması gerektiğine değinilmiştir. Bununla birlikte yaşanan gelişmelerin de yüz güldürdüğü açıklanmıştır. Yapılan görüşmeler ve alınan sonuçlar doğrultusunda çok daha iyi yerlere gelineceği de belirtilmektedir.

 

Kârın Düşürülmesiyle Üretim Artabilir

İnşaat sanayisinde özendirecek tedbirlerin alınmasıyla birlikte daha iyi verilerin elde edeceğine inandıklarını da açıklamıştır. Buna göre alınacak tedbirlerden birisi de kârın düşürülmesi olacağını belirtmiştir. Böylece farklı sektörlere yönelmenin de önünü kesebilecek adımların atılacağını açıklamıştır. Sanayicilerin kendi alanlarında gelişiminin sağlanması ve farklı alternatiflere yönelmemesi için bazı önemli detayların da belirtildiğini söyleyebiliriz. Bu sayede işlerini büyütmelerinin ekonomiyi de olumlu olarak etkileyeceğine değinilmeden geçilmemektedir. Yatırımların da artmasıyla birlikte yıllardır hedeflenen noktalara daha kısa sürede çıkılacağı da işaret edilmektedir.

 

Devletin Bu Konudaki Bakışı

Bu konuda devletin de sanayicilere verdiği desteklerin göz ardı edilmemesi gerektiği belirtilmektedir. Geçmişten günümüze meydana gelen değişimlerde bu desteklerin önemli bir yere sahip olduğu gözlemlenmektedir. Dengenin kurulması ve sürdürülmesi halinde inşaat sanayi alanında yaşanan gelişmelerin ülke gelişimi açısından da daha iyi olacağına vurgu yapılmaktadır. Ekonomi anlamında gelişmenin sağlanmasında önemli bir yere sahip olan inşaat sektörünün diğer sektörlerle olan bağlantısının da önemli olduğu işaret edilmektedir. Bu konuda devletin sıcak baktığına dair pek çok görüşmeler ve haberler yapılmaktadır. Bunu takip edenlerin yatırımlarında inşaat sanayiyi es geçmeleri mümkün olmayacaktır denilmektedir. Konut artışlarındaki gözlemlerin de bunu doğrulayacağını belirten açıklamasında daha da üst düzeylere çıkmanın mümkün olması için bu çalışmaların devam ettirilmesi gerektiği de belirtilmiştir. 

İnşaat Sanayi Samer FOZ Faz Holding
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert