SAMGAZ’a Kötü Vatandaşa İyi Haber!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
SAMGAZ’a Kötü Vatandaşa İyi Haber!
05.03.2018 09:24:51

 

SAMGAZ’a Kötü Vatandaşa İyi Haber!

Mahkeme, doğalgaz aboneliğinde vatandaşlardan alınan bağlantı ve güvence bedellerinin iadesine karar verdi.

Afyonkarahisar 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, 13 milyon doğalgaz abonesini ilgilendiren önemli bir karara imza attı.

Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre, mahkeme, doğalgaz aboneliğinde vatandaşlardan alınan bağlantı ve güvence bedellerinin iadesine ilişkin Hakem Heyeti kararına yapılan itirazı da reddetti.

Emsal niteliğindeki karar ile Türkiye’de milyonlarca abonenin ödedikleri bağlantı ve güvence bedellerini geri almalarının önü açıldı.

SAMGAZ DA GERİ ÖDEYECEK

Afyonlu avukat Ali Gökçimen 2016'da evine doğalgaz bağlatmak için Aksa Dağıtım Şirketi ile sözleşme imzaladı. Gökçimen'den bağlantı bedeli olarak 505 lira, güvence bedeli olarak da 479 lira alındı. Gökçimen de haksız alındığını savunduğu bu ücretlerin iadesi için Afyon İl Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne başvurdu. Hakem Heyeti, 8 Mart 2017'de şirketin tüketiciden aldığı 984 TL'nin iadesine karar verdi.

Şirket ise, 22 Mart 2017'de 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne karşı dava açtı, hakem heyeti kararının iptalini talep etti. Tüketici Mahkemesi sıfatıyla davaya bakan hakim Havva Çoban, davacı şirketin itirazını reddetti.

Mahkeme kararı bütün doğalgaz firmaları için emsal teşkil ediyor.

Samsunlu vatandaşlar tüketici hakem heyetine başvurdukları takdirde Samsun’da da SAMGAZ’dan bağlantı bedeli ile güvence bedelini geri alabilecek.

doğalgaz aboneliği SAMGAZ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÖZCAN empati     0000-00-00 Öncelikle böyle güzel kamu için haber olarak bizlere ulaştırdıgınız için sizlere tesekkur ederim. Sizden ricamız bu konunun samgaz tarafından itiraz edileceği aşikar bu itirazında sonucunu bizlere ulaştırırsanız çok memnun oluruz. Akasyam habere basarilar dilerim
misafir     2018-03-06 Güzel haber Kaçak kullananınkini vatandaştan aldığı yetmiyormuş gibi Herkes birilerini nasıl yolarım çabasında Evlerde ısıtıcı kullanamıyoruz fatura çok geliyor diye başkalarının faturasının bedeli bize mal oluyor
Mazlum     2018-03-05 Sayın Akasyam Haber yetkilileri bu konu ile ilgili dilekçe örneği yayınlarsanız memnun kalırız.
GALERİLER
Advert