SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç: Fırsatçılar Ülkeye İhanet Eden Hainlerdir
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç: Fırsatçılar Ülkeye İhanet Eden Hainlerdir
14.09.2018 14:31:55

 

SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç: Fırsatçılar Ülkeye İhanet Eden Hainlerdir

SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç, döviz kurunun yükselmesini fırsat bilip, haksız zam yapanların ticari ahlakının bulunmadığını belirterek, “Bu insanlar ülkenin ticari hayatına ihanet ede hainlerdir” dedi

Türkiye Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun Genç İş Adamları Derneği (SAMGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Gömeç, döviz kurunun yükselmesi ile ürünlere haksız zam yapanları eleştirdi. Zamların, insanların üzerinde psikolojik olarak büyük bir baskı oluşturduğunu kaydeden Gömeç, döviz kurunun yükselmesi ile fırsatçılık yapanların, ülkeye ihanet ettiğini söyledi.

TİCARİ BİR AHLAKLARI YOK

Türkiye’nin ekonomik anlamda sıkıntılı günler geçirdiğini kaydeden Gömeç, “Uzun süredir, ekonomik bir savaşın içindeyiz. Tam feraha kavuştuk derken, tekrar bir bunalımın içine giriyoruz. Böyle bir ortamda ülkemiz için elimizden geleni yapmaya çalışırken, fırsatçılarla da savaşmak zorunda kalıyoruz. İşini hakkaniyetle yapan esnaf ve vatandaşlar bu fırsatçılar yüzünden çok zor durumda kalıyor. Döviz kurunun yükselmesi ile yapılmaması gereken ürünlere zam yapan bu fırsatçıların, kesinlikle bir ticari ahlakı yok. Bu insanlar, ülkesine ve ülkesinin ticari hayatına ihanet eden hainlerdir” diye konuştu.

KİM OLDUKLARI AÇIKLANMALI

Fırsatçıların kimler olduğunun açığa çıkması gerektiğini ifade eden Gömeç, “Bu konuda devletimiz, denetleme birimlerini devreye soktu. Bu denetlemeler, sadece büyük şehirlerde değil, tüm yurtta çok sıkı bir şekilde devam etmeli. Aynı zamanda bunların sonuçları toplumla paylaşılmalı ki fırsatçıların kim olduğunu öğrenelim. Ülkesini, zor durumda yalnız bırakan bu fırsatçılara ferah yüzü göstermeyelim” şeklinde konuştu.

Ayşe KUŞCU KAYA

​SAMGİAD Savaş Gömeç döviz kuru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ufuk Gümüş     2018-09-14 Sen kimsin bu millete ahlak öğreteceksin.
GALERİLER