SAMİM DER’den İmam Hatip Velilerine Seminer
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
SAMİM DER’den İmam Hatip Velilerine Seminer
10.01.2018 14:13:13

 

SAMİM DER’den İmam Hatip Velilerine Seminer

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün desteği ile ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Merkezinin katkılarıyla SAMİMDER(Samsun İmam Hatipliler Mezunlar ve Mensuplar Derneği) tarafından Okul-Aile Birliği İnkişaf Eğitim Semineri Atakum Anadolu İHL Konferans salonunda düzenlendi.

Seminere ÖNDER Gn. Bşk. Yrd. Muhammed Mehdi Barcin, OMÜ Rektör Yrd. Prof.Dr.Mehmet Ali Cengiz, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen,İmam Hatip Okulları Platform Başkanı Mehmet Kurt, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Coşkun,Omü İlahiyat Fak.Dekanı Prof.Dr.Metin Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Md.Yrd.Necmettin Aygün,Çorum ve Sinop ÖNDER İmam Hatipliler Dernek başkanları,Şube Müdürleri,Okul idarecileri, öğretmenler ve veliler katıldı.

SAMİMDER(Samsun İmam Hatipliler Mezunlar ve Mensuplar Derneği) Başkanı Mehmet İrfan YETİK;“ Eğitim camiası velileri eleştirerek, velilerinde eğitim camiasını eleştirerek bir çözüm bulunması imkansızdır. Okul ve Ailenin göz bebeğimiz olan öğrencilerin geleceği, dolayısıyla ümmetin geleceği için BİR ve BERABER olmasından başka seçenek yoktur. Okul ve aile Bir olursa İlimle, irfanla, ibadetle, aksiyonla, tefekkürle geleceğe hazırlanan bir imam hatip nesli yetişecektir. Bu gün düzenlediğimiz seminerin bu birlikteliği artıracağını düşünüyorum dedi.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Okul-Aile Birliği Komisyonu Üyeleri Murat Kaptanoğlu ve Ahmet Babacan tarafından katılımcılara okul-aile iş birliği, okul-aile birliğinin görevleri, iletişim, hayata farklılıklarla bakmak konularında seminer verildi.

Forum Bölümünde ise İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, OMÜ İlahiyat Fak. Dekanı Prof. Dr. Metin Yılmaz, SAMİMDER (Samsun İmam Hatipliler Mezunlar ve Mensuplar Derneği) Başkanı Mehmet İrfan YETİK, imam hatip okullarındaki öğretmen ve öğrenci durumları hakkında görüşmelerde bulundular. MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf TEKİN ise telekonferans yoluyla programa katıldı.

Veliler İmam Hatiplilerden Memnun…

    Seminer yapılmadan önce Samsun il genelinde imam hatipte öğrencisi olan 500 velinin katıldığı Veli Memnuniyet anketi yapıldı. Ankete göre;

- Okul yönetimleri ile rahatlıkla iletişim kurabildiğini %91 velimiz belirtmiştir.

- Öğrencilerin bir üst eğitim kurumuna yeterince hazırlandığı %85 oranında ifade edilmiş.

- Okulda dini inanç, şuur ve bilinç %90 oranında yeterince verilmekte olduğu,

- Okulda milli ve manevi değerlerin %91 oranında öğretilmekte olduğu,

- Okula başlayan öğrencilerin yaşamlarında olumlu değişiklerin %81 oranında yaşandığı,

- Öğrencilerimizin ileriye yönelik hayatlarına dair Öğretmenlerin danışmanlığı %79 oranında yeterlidir.

Sonuçları çıkmıştır. Velilerin İmam Hatip Okullarından ve bu okullarımızda yapılan eğitimden memnun olduklarını net bir şekilde söyleyebiliriz.

Seminer Programı katılımcılara Sertifika verilmesi ile sona erdi.

ÖNDER SAMİMDER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert