SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş Bunu neden yaptı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş Bunu neden yaptı!
25.10.2019 10:35:14

 

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş Bunu neden yaptı!

Kısa adı Samsun Dernekler Konfederasyonu olan SAMKON, Samsun'un Çarşamba ilçesinde Oltan Köleoğlu Enerji firmasının inşaatına başladığı Biyokütle Enerji Santrali'ne karşı 'Santrale Hayır' mitinginin öncülüğünü yaptı.

Millet İttifakına destek veren, dünya görüşü olarak MHP’li olarak bilinen SAMKON Genel Başkanı Sezgi Gnümüş’ün tertiplediği mitingde CHP, İYİ Parti, sol örgütler ve marjinal grupların bir araya gelmesi şaşkınlıkla karşılandı.

MİTİNGTE MHP YOK SAMKON NEDEN VAR

Santrale karşı çıkan sivil toplum örgütlerinin, solcu grupların, CHP ve İYİ Parti'nin gövde gösterisi haline gelen miting SAMKON’a büyük zarar verdi.

Çarşamba’daki Abdullah Paşa Meydanı’ndaki mitingde, SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş’ün yanı sıra, CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, Komünist Parti Samsun İl Başkanı Belma Nur Kartal, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve BBP'nin il ve ilçe örgütleri, Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Özcan Çoluk, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Tekin Kara, Mimarlar Odası Başkan Vekili Selami Özçelik, EMO Başkanı Tarık Tarhan, DİSK ve TEMA temsilcileri de katıldı.

 

SAMKON Sezgin Gümüş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa     0000-00-00 Bu basın açıklaması için Samsun’un seçilmiş bütün siyasi parti temsilcileri (milletvekilleri) de bilgilendirildi ve faks çekilerek bizzat genel başkanın imzası ile davet edildi. Amaç siyasi cephe açarak olayı saptırmaksa yanlış yazı. Basın mensubu olmak insanların özel hayatı yada siyasi mülahazaları üzerine kalem tutmak değil, varsa halkın sıkıntısı ya da sorunu onları gündem yapmak olmalıdır. Kaleminizi satmayın bence...
GALERİLER
Advert