Samsun 2019 EV’leniyoruz Fuarı açıldı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun 2019 EV’leniyoruz Fuarı açıldı
01.02.2019 08:42:11

 

Samsun 2019 EV’leniyoruz Fuarı açıldı

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde 3. kez düzenlenen ‘Samsun 2019 EV’leniyoruz Fuarı’ açıldı.

Konut Projeleri, Mobilya, Aksesuar, Dekorasyon, Züccaciye, Gelinlik, Damatlık, Abiye Kıyafet, Çeyiz, Halı, Düğün Organizasyonu, Beyaz Eşya ve Ev Elektroniği stantlarının bulunduğu fuarın açılışını protokol üyeleriyle beraber Samsun Valisi Osman Kaymak gerçekleştirdi.

Açılış töreninde yaptığı konuşmada, fuarda Karadeniz Bölgesi’ndeki firmaların yer aldığı ifade eden TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, “Evlilik öncesindeki hazırlıkların rahatlıkla yapılacağı fuarımız, Karadeniz bölge ekonomisinin ve iç ticaretin hareketlenmesine katkı sağlayacaktır. Yalnızca ticari bağlantılar yapılmasına vesile olmayacak, yeni trendler ile bu ürünlerin modasının en yeni ve en güzel ürünleri de beğeniye sunulacak." dedi.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Fahri Eldemir’in ardından bir konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır ise “TÜYAP bu fuar alanını çalıştırmaya başladığı günden itibaren, Samsunumuz eski fuar günlerine kavuşmamış olsa bile o yönde ivmesi her geçen gün hızlanıyor. Ben TÜYAP yöneticilerimize yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

Açılış töreninde Samsun Milletvekili Namık Kemal Zeybek’in ardından yaptığı konuşmada, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nin Samsun’un ticari ve ekonomik yönden kalkınmasına büyük katkılar sağladığına dikkat çeken Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Bir buçuk yıllık Samsun Valiliğim görevinde burada çok güzel fuar açılışları yaptık,  çok sayıda ziyaretçi ağırladık. Ticaret erbapları ve esnaflar burada ürünlerini sergilediler. Bu fuarın Büyükşehir Belediyesi, İl Özel İdaresi ve Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırıldıktan sonra işletmesinin TÜYAP’a verilmesi ve TÜYAP’ın da gerçekten çok başarılı fuarlar yapması bizleri memnun ediyor. İnşallah fuarı geliştirmek istiyoruz. Biliyorsunuz Samsun bir fuar kentiydi. Geçmişteki Samsun Fuarları 1-2 ay sürerdi ve İzmir ile birlikte en çok ziyaret edilen fuardı. Biz tekrar bu fuarlarla eskiden olduğu gibi Samsun’un bir fuar kenti olma özelliğini öne çıkaracak şekilde gelişmesini çok istiyoruz. Şu an için binalar yetersiz olabilir ama ilerleyen zamanlarda fuarımızı büyütme imkanımız ve bunun için bütçemiz var. Ortaklarımızla birlikte mevcut binamıza ilaveten yeni binalar, yeni holler ve salonlar yapmayı düşünüyoruz.” dedi.

EV’leniyoruz Fuarı’nın 3.’sünü açmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren Samsun Valisi Osman Kaymak, “Evlenme konusu gerçekten bütün aileleri meşgul eden ve hayatımızı etkileyen olaylardan birisi. Evlenecek gençlerin evlenmek için zaman harcamalarını önleyecek bu fuarda esnaf ve ticaret erbabı müşteriyle özel bir ortamda bir araya gelmekte. İnşallah fuarımız beklenen amaca ulaşacaktır. Samsun’un potansiyeli yüksek olduğunu her yerde söylüyoruz. Ama bu potansiyel el ele verirsek, birlikte olursak daha da gelişebilir, katma değere dönüşebilir ve daha çok insanlarımıza iş ve aş olabilir. Samsun son yıllarda kentleşme anlamında çok güzel hizmetlere kavuştu. Sahil düzenlemesi bütün Türkiye’de örnek gösteriliyor. Artık bir çok insan Samsun’a gelip yerleşiyor. Samsun yaşam kalitesi yükselen bir kent oldu. Artık burdan göç veren değil göç alan kent olarak sorumluluğumuz çok daha fazla. Göç alan kentin yeni gelenler ve gelecek nesil için iş ve aş vermesi için de yoğun çalışmamız lazım. Samsun için ortak aklı, ortak paydayı oluşturursak, el ele verirsek Samsun çok daha iyi yerlere gelecektir.” şeklinde konuştu.

TÜYAP Samsun Samsun 2019 EV’leniyoruz Fuarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER