Samsun AGD İle “Ortaokul Gençliği En Sevgili İzinde” Yarışması
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun AGD İle “Ortaokul Gençliği En Sevgili İzinde” Yarışması
06.03.2019 13:49:26

 

Samsun AGD İle “Ortaokul Gençliği En Sevgili İzinde” Yarışması

Anadolu Gençlik Derneği, Türkiye genelinde ortaokul öğrencileri için ‘ortaokul Gençliği Efendimizin izinde ‘yarışması düzenliyor. Tüm Türkiye’de aynı anda yapılacak olan Sınav ile ilgili bilgilendirmeyi Samsun AGD Ortaokul başkanı İdris Yüce yaptı.

Anadolu Gençlik Derneği Samsun şubesi olarak, Türkiye Geneli Milli Eğitim Bakanlığı ile koordineli yapılan bu Sınav ile ilgili olarak Samsun ve 17 ilçemizdeki Ortaokul öğrencilerimizin katılacağı şekilde çalışmalarımızı başlattık.

Okullarımızda öğrencilerin haberdar edilmesi noktasında afiş çalışmaları ve Seminer sunumlarımızı başlattık. Öğrencilerimizin oldukça rağbet göstermeleri bizi sevindirdi. Seminerlere katılan öğrencilerimiz başvurular ve sınav hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirildi.

www.efendimizinizinde.com.tr adresinden 5.6.7.ve 8.Sınıf öğrencilerimiz Sınav için başvuru yapabiliyor.Öğrencilerimizin sınav olacakları kitap “En Sevgili “ olup Mustafa SOYKÖK tarafından kaleme alınmıştır.Diyanet işleri başkanlığında Uzman olarak görev yapan SOYKÖK,eserini ortaokul öğrencilerinin seviyesine uygun olarak hazırlamış müstesna bir eser.

Türkiye Geneli yapılacak olan bu Sınav Ödüllü bir yarışma olup 3 farklı ödül kazanma imkânı var.Genel Merkez ödüllerimiz,İl ödüllerimiz ve ilçe ödüllerimiz olmak üzere Sınavda başarılı olan öğrencilerimize verilecek.Ödüllerimiz afişimizde de açık ve net bir şekilde ifade edilmiştir.

20 Nisan 2019 tarihinde yapılacak olan Sınavda sorular “En Sevgili “kitaptan sorulacak olan sorular 60 tane olup 100 dk. Verilecektir. Optik form ile cevaplar alınacak…20 Nisan 2019 akşamı AGD TV ‘den soruların cevabı canlı olarak verilecektir.

Samsun ve 17 ilçemizde 25 Bin öğrenci hedefimiz var. Efendimizin izinde ve Okuyan bir Gençlik için ödüllü güzel bir fırsat… Tüm Ortaokul Öğrencilerimizi Efendimizin izinde yarışmasına davet ediyoruz.

AGD Samsun Milli Eğitim Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER