Samsun AGD’den Altın Ödüllü Altın Gibi Yarışma
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun AGD’den Altın Ödüllü Altın Gibi Yarışma
06.12.2016 14:59:09

 

Samsun AGD’den Altın Ödüllü Altın Gibi Yarışma

Anadolu Gençlik Derneğinin Geleneksel hale getirdiği ve bu yıl altıncısını düzenleyeceği “Efendimizin İzinde” Siyer-i Nebi yarışmasına bu yıl da yoğun bir başvuru oldu.

Samsun Haber - Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şubesi  tarafından Gençlere Peygamber Sevgisi aşılamak ve O’nu günümüz gençliğine rehber olarak tanıtmak amacıyla düzenlenen “Efendimizin İzinde” Siyer-i Nebi yarışması, tüm Türkiye’de olduğu gibi, Samsunumuzun tüm lise ve ortaokul öğrencilerine dönük olarak yapılacak. Altın ödüllerinin yanı sıra ilçe özel ödüllerinin verileceği yarışmada, peygamberimizi anlatan kitaptan hazırlanacak sorularla çoktan seçmeli sınav yapılacak.

Yarışma hakkında bilgiler veren Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şube Başkanı Sayın Şenol ALTUN yarışmaya katılan tüm öğrencilere başarılar diledi ve yarışmaya desteklerinden dolayı tüm Samsunlulara teşekkür etti.

Şenol ALTUN; “Bir milletin asıl gücü; topu, tüfeği yahut tankı değil imanlı ve inançlı gençliğidir. Bu nedenle genlerimiz bizim için çok değerlidir ve bir gencin istikbali her türlü fedakârlığa değer.

Yakın geçmişimizdeki 15 Temmuz darbe kalkışmasında bu milletin imanlı evlatlarının nelere kadir olduğuna tüm dünya bir kez daha şahit oldu. Tankların önüne yatan, askere ve polise atılan mermilere kendilerini siper eden imanlı ve inançlı evlatlarımız bu milletin talihini bir kez daha aydınlığa çıkarma iradesini ortaya koydu. Bizler bu aziz milletin evlatları için fedakârlık yapmaktan bir an olsun tereddüt duymadık ve duymayacağız. Ayrıca tüm Samsunlu hemşerilerimizin bu yolda bize olan desteği bizleri fazlasıyla memnun etmektedir.

Anadolu Gençlik Derneğimizin Siyer-i Nebi Yarışması hedefi doğrultusunda, Peygamberimizin hayatını gençlerimizin örnek alması son derece mühimdir. Yapacağımız yarışma bir nebze de olsa hayatın bitmeyen hengâmesinde öğrencilerimize ulaşmakta önemli bir adımdır” dedi.

Altun; “Amacımız; Anadolu Gençlik Derneği Liseler Komisyonu, İmam Hatipler Komisyonu ve Ortaokul Komisyonu bünyesinde Siyer-i Nebi yarışması düzenleyerek, ortaokul ve lise öğrencilerinin aidiyet duygularını pekiştirmek, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s) hayatı hakkında daha hassas ve daha ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlamak ve örnek bir nesil yetiştirmektir. Bu doğrultuda önce ahlak ve maneviyat diyen, iyiyi ve güzeli kendine şiar edinmiş olan teşkilatımız aracılığı ile Siyer-i Nebi yarışmasından istifade ederek mesajımızı en doğru ve etkili bir şekilde muhatap kitlemize ulaştırmayı hedefliyoruz. Sevgili Peygamber’imizin hayatının daha iyi öğrenilmesine yapılabilecek küçük bir katkıyı, en büyük bahtiyarlık kabul ediyoruz ve Siyer-i Nebi Yarışması yaparak, liseli gençlerin Peygamber Efendimizin hayatını okumasına vesile olmaya çalışıyoruz. Bizler sevgili peygamberimizin (s.a.s) razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz” dedi.

Siyer-i Nebi yarışmasının sınavı 17 Aralık 2016 Cumartesi günü yapılacak. Sınav sonuçları ise 31 Aralık 2016 tarihinde açıklanacak ve aynı gün akşamı ülke çapında düzenlenecek olan Mekke’nin Fethi programlarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. Siyer-i Nebi yarışmasının detayları hakkında www.efendimizinizinde.com sitesinden bilgi edinilebilir.

 

​Anadolu Gençlik Derneği Samsun Siyer-i Nebi yarışması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert