Advert
Samsun AGD’den Fetih Muştusu İle Fethe Davet
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun AGD’den Fetih Muştusu İle Fethe Davet
28.12.2016 12:41:06

 

Samsun AGD’den Fetih Muştusu İle Fethe Davet

​Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şubesi, Mekke’nin Fethinin 1386.yıl dönümü münasebetiyle 31 Aralık akşamı Hasan Doğan Spor Salonunda düzenleyeceği Fetih Şölenine Tüm Samsun halkını davet etti.

Samsun Haber - İyiliğin Kalbinden İnsanlığın Saadetine sloganı ile Mekke’nin Fetih Programı hazırlıklarını sürdüren Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şube Başkan Yardımcısı İdris YÜCE, FETİH Programı ile ilgili Basın Bilgilendirme toplantısı icra etti. Fethin 1386. yıl dönümü münasebetiyle YÜCE Şunları Söyledi:

VATAN YASTA, YILBAŞINI KUTLAMA! Ülkemizin uzun süredir maddi manevi çok ciddi badirelerden geçtiği bugünlerde, neredeyse terör saldırısı gerçekleşmeden ve vatan evlatları şehit verilmeden bir hafta bile geçmezken ülke olarak Yılbaşı kutlamak da Nereden çıktı?

Vatan sınırları içerisinde Batıdan Doğuya dört bir yanda hain terör eylemleriyle ciğerlerimiz yanarken, sınır ötesinden de gelen acı haberler yüreklerimizi dağlarken, millet umumi olarak bir yas halindeyken “Yılbaşı” kutlamak yakışır mı bu Necip millete? Üstelik Batıl ve Hıristiyani bir gelenek olan Noel ve Yılbaşı kutlamaları, Müslüman ümmet için kendi kutsallarına ihanettir; hem dini, hem millî, hem de vatanın şehit evlatlarına ve gazilerine büyük bir saygısızlıktır.

Gelin bu mel’un âdete kendimizi kaptırmayalım, devlet ve millet el ele yılbaşını KUTLA-MA-YALIM! Tüm resmi Yılbaşı Programları iptal edilsin.

Yüce konuşmasına şöyle devam etti:

Arakan’da, Bangladeş’te, Libya’da, Irak’ta, Suriye’de, Yemen’de, Filistin’de ve İslam coğrafyasının dört bir yanında masum insanlar çatışmalarda, terör olaylarında yaşamını yitirmeye devam ediyor.

20 Temmuz 2015 Suruç Patlaması ile şehirlerimizde boy gösteren intihar saldırıları, patlamalar,15 Temmuz Kalkışması ve terör sebebiyle içerde ve dışarıda sıkıntılı günlerden geçen cennet vatan güzel ülkemizde, Çocuklar yetim, eşler dul, anne-babalar gözleri yaşlı. Hepimizin canı yanıyor.

Öte yandan dünyadaki bu tablodan hiç de rahatsızlık duymayan emperyalist güçler kendi ülkelerinde ve sömürdükleri birçok ülkede insanları farklı şekillerde uyutup uyuşturarak hem kitleleri duyarsızlaştırıyorlar hem de hakikati örtbas ediyorlar.

Biz adına Yılbaşı Eğlencesi denilen ve neredeyse tüm dünya halklarına dayatılan çirkinliklere karşı bir tavır takınmamızın İslam’ın bir gereği olduğuna inanıyoruz. Ülkemiz sınırları içerisinde Batı menşeli örgütler tarafından hâkim kılınmak istenen terör havası, verdiğimiz şehitlerin ve yaşadığımız acılarımıza her gün bir yenisi eklenirken, vatanımızın bekası için son haftalarda verdiğimiz sivil, asker, polis şehitlerimizin ruhlarının aziz hatırasına, Yılbaşı çılgınlığına bir dur diyelim! Pimi Batı’nın elinde olan bombalardan daha etkili bir manevi yıkıma sebebiyet veren Hıristiyan bayramı Noel’i kutla-mayalım.…dedi

Milli Piyango adı verilen oyunla kitlelerin kumarla buluşturulmasını sağlayan, her türlü kötülüğe giden yolları açan, birçok gencin çeşitli bağımlılıklara yakalanmasına sebep olan, birçok insanda iffet duygusunu zedeleyen her türlü eğlence anlayışını reddediyoruz. Kalplerdeki merhameti körelten, vidan duygusunu ortadan kaldıran, insanları şehirlerin en orta yerlerinde her türlü ahlaksızlığı yapmaya sevk eden Yılbaşı kutlamalarına karşı tepki koymanın her erdem sahibi insanın görevi olduğunu da düşünüyoruz.

Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda İstanbul’a gelip Boğaz’a demirleyen İngiliz Savaş Gemilerinden İstanbul ahalisine bedava dağıtılan alkol yeni dönemde işgalin ve sömürünün nasıl sürdürüleceğinin bir göstergesi olmuştur.

Biz Yılbaşı kutlamalarının bu ülkenin emperyalizm tarafından sömürülmesine hizmet eden vasıtalardan biri olarak görüyoruz. Alkol müptelası haline getirilen bir nesil sağlıklı düşünme ve sömürüye karşı direnme vasfını kaybediyor.

Bu gecenin Yılbaşı Çekilişi gibi değişik organizasyonlarla Milli Eğitim Bakanlığı’na ait okullarda öğretmenler vasıtasıyla körpe dimağlara aşılanmasını ise kabul edilemez buluyoruz. Aynı şekilde devlet eli yürütülen şans oyunlarının toplumda telafisi mümkün olmayan bir yozlaşmaya yol açtığını görüyoruz.

HAYDİN FETHE !!!

Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak 31 Aralık Cumartesi gününü 1 Ocak pazar gününe bağlayan gecede Samsun Halkını Hasan Doğan Spor salonunda yapacağımız Fetih Programına Davet ediyoruz.

Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke İslam Ordularınca 1 Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Derneğimiz öncülüğünde geleneksel olarak düzenlenen fetih kutlamaları bu yıl da Fetih Manasına ve Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı süreç hasebiyle Kur’an Ziyafeti merkezli yapılacaktır.

Fetih, bir beldenin ve o beldede yaşayan insanların dimağlarının İslam’a açılmasıdır. Fetih, küfrün karanlığının Kelam-ı Kadim’in berraklığıyla silinmesidir. Fetih, sonradan olma ilahlara reddiyedir.

Fetih, insanların temel hak ve özgürlüklerini gasp eden zulüm düzeninden adil bir düzene geçen yolun açılmasıdır.

Fetih işgal değildir. Fetih bir ırkın diğer ırkı tarumar etmesi değildir, bir bölgenin halkının diğer bölge halkını sömürmesi değildir, insanların inanç ve düşüncülerini zorla değiştirme değildir. Enerji kaynaklarını, yer altı yer üstü zenginliklerin ele geçirmek için savaşanlar, insanları imha etmek için savaşanlar bunu anlayamaz.

Mekke’nin Fethinin 1386. Yıl Dönümü vesilesiyle Mekke şehrinin insanlık tarihindeki önemine de değinmek gerekir. Mekke yeryüzündeki ilk şehirdir. İlk insan ve ilk peygamber olan Hazreti Adem (as)’ın tevhid inancının bir sembolü olarak, insanın yeryüzündeki sınanma serüveninin bir nişanı olarak inşa ettiği ilk bina yani Kabe bu şehirdedir. Âlemlere rahmet olarak gönderilmiş son peygamber Hazreti Muhammed bu şehirde doğmuştur. Kur’an-ı Kerim’in ilk çağrısı bu şehrin sokaklarında yankı bulmuştur. Yeniden vücut bulan tevhid inancının ilk şehitleri bu şehirden çıkmıştır. Tebliğin 13 yıl süren çileli günleri bu şehirde yaşanmıştır. Habeşistan’a yapılan hicret de, Medine’ye yapılan hicret de bu şehirde yaşanılan sıkıntılı sürecin sonunda olmuştur. Mekke o dönemin Müslümanları için işkencenin, boykotun, ambargonun, zulmün her türlüsünün tadıldığı yaşanılmaz bir şehir haline gelmiştir.

Hicretin 6.yılında Mekkeli müşriklerle imzalanan ve o zaman müslümanların aleyhine gibi görünen Hudeybiye Barış antlaşmasının iki yıl geçmeden yine Mekkeli müşrikler tarafından bozulması üzerine Mekke’nin fethine giden yol müslümanlara açılmış ve Mekke yeniden tevhid inancının emin bir beldesi haline gelmiştir.

Biz Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bu coğrafyanın harcının İslam olduğuna, bu toprakları bize yurt yapan anlayışın fetih ruhu olduğuna inanıyoruz. İnsanımız kültür emperyalizminin yanında değil fetih ruhunun yanında durmaya çağıyoruz. 31 Aralık Akşamı tüm halkımızı çocukları ile birlikte Mekke’nin Fetih Programına bekliyoruz.HAYDİN FETHE….diyoruz.

Anadolu Gençlik Derneği Samsun Mekke’nin Fethi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert