Samsun Atakum Büyük Cami İlgi Ve Destek Bekliyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Atakum Büyük Cami İlgi Ve Destek Bekliyor
14.09.2017 11:27:12

 

Samsun Atakum Büyük Cami İlgi Ve Destek Bekliyor

​Samsun Atakum Mimar Sinan, 165. SK. No 37' de inşaatı devam eden Atakum Büyük Cami inşaatı devam ediyor.

5 bin kişilik kapasitesi, 1100 m2 inşaat alanı, 7. 000. 000 TL yaklaşıkmaliyeti, 2 minare, 5 kat, 500 kişilik dini nikah, Tevhidli Düğün ve Sünnet Merasimi Salonu, otopark, Kur'an Kursu, Kütüphane, Çay Ocağı, Gasilhane, WC ve Şadırvan yer alacak.

Atakum Büyük Cami Derneği Müştemilatlarını Yapma ve Yaşatma Derneği Başkanı Rasim Aksöz konuyla ilgili olarak şöyle dedi:

Camimizin ismi Atakum Büyük Cami olarak geçer. Mimar Sinan Mahallesi'nde bulunmaktadır. Camimiz bundan 5 sene öncesi tapu alınmasıyla başladı. Hissedarlardan tapusu alındı. 2 sene proje çalışması yapıldı. İki sene de bu beton alma şekliyle yapıldı.

İnşaatımız yavaşca da olsa devam etmektedir. Bu konuda milletimizi, devletimizi yarım yapmaları için arz ediyoruz. İnşaatın ne zaman biteceği konusunda pek bir tahminimiz yok fakat belli bir miktarda meblağ, gelir olursa; 3 senede inşallah biter.

Şu anda camimizde vakit namazları, teravih namazları kılınıyor fakat cuma namazları kılınamıyor. Müftülük tarafından izin verilmedi. Çok yerlere de başvurum cuma namazının kılınması için. Şartlarımı uygun olmadığı için izin vermedi Müftümüz; biz de boynumuzu büküyoruz.

Bilen, gören, gelip bakıp da bize bir Cuma Namazı kıldırmaya müsaade edecek her kim varsa  devlet büyüklerinden, bize yardımcı olmasını gönülden arz ediyorum.

Son olarak camimizin yardımı konusunda vatandaşlarımızın yardım etmelerini arz ediyoruz. Yardımlarınızı buradaki dernek odasından ister elden makbuz karşılığında alabiliyoruz. Bunun yanında, banka hesap numaramız var. Oraya da istediğimiktarda yatırabililer vatandaşlarımız.

İnşallah hayrlısıyla yapılıp kullanmayı nasip etsin. Teşekkürler. "

Cami inşaatına maddi yardımda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlar caminin Atakum Ziraat Bankası'ndaki 625 22 023 5001 İBAN TR37 0001 0019 3662 52 20 2350 01 nolu hesabına yatırabilecekler.

1 pencere tutarı 325 TL' dir.

İletişim tel: 0 536 357 79 43

Haber: Oktay ZERRİN- Samsun

Atakum Büyük Cami Derneği Kütüphane
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert