​Samsun Atakum Sahil Mahalle Sakinleri Evlerini Bar yapanları Cumhurbaşkanı’na şikâyet ediyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Samsun Atakum Sahil Mahalle Sakinleri Evlerini Bar yapanları  Cumhurbaşkanı’na şikâyet ediyor!
03.12.2017 12:15:21

 

​Samsun Atakum Sahil Mahalle Sakinleri Evlerini Bar yapanları Cumhurbaşkanı’na şikâyet ediyor!

Samsun Atakum ilçesinde sahil boyunca açılan bar ve gece kulüpleri mahalleliyi isyan ettirdi.

Atakum Sahili boyunca barlar ve gece kulüpleri gece saat 00.2.00’ye kadar süren canlı müzik kapalı alanda binaların tamamına yayılarak oturanları uyutmuyor.

Atakum’da oturan mülk sahiplerinin mahkemeye yaptığı şikâyetler de sonuç vermedi.

GECE YARILARINA KADAR

Çünkü ne belediye ne de mekan sahipleri mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararını uygulamıyor.

Vatandaşlar, 153 Alo Zabıtaya yaptıkları şikayetlerin Samsun Büyükşehir zabıtaları tarafından uygulanmamasını eleştirerek, “Her yerlere tüm sakinler yazdık, telore edenler versinler bahçelerini açsınlar kapılarını. Hangi ideoloji, ahlak, ilim, irfan sahibi kabul eder, yıllarca kaçak yapılaşmayı fark etmemişler” diye der yandı.

ORTAK ALANLAR BAR OLDU

Atakum’da yargının yık dediği işletmeler belediye tarafından yıkılmamasından mustarip olan vatandaşlar;

“Sayın başkana çok yazdık ama cevaplamadı. Atakum’un sahilinde bahçelerimiz işgal edilip bar yapıldı bir sürü insan açıkta alkol alıyor. Naralar, şarkılar… 2011 senesinde Mahkemeye verdik kazandık. Mahkeme yakarı uygulanmadı. Yıkılmadı daha da işgal arttı. Kim kabul eder camdan bak balkondan bak ellerde kadehler, üstüne iki belediye canlı müzik ruhsatı verdi şikayet ettik rapor tuttular kapalı yalıtımlı diye duvarı çatısı olmayan sokağın ortalarına. Bahçede kurulan sahnelerde ses 1 km den duyuluyor ama bizi o gürültüde bizi kimse duymuyor” diyor.

ÇARE CUMHURBAŞKANI

Atakum Sahili boyunca barlar ve gece kulüplerinin gürültülerinden uyku uyuyamayan vatandaşlar çareyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazmakta bulacaklarına inanarak Cumhurbaşkanına bir mektup yazdılar.

İşte o mektup;

Sayın Cumhurbaşkanım,

Atakum sahilinde bahçelerimizi işyerleri işgal edip bar yaptı.

Bir sürü insan bahçelerimizde alkol alıp naralar atıyor.

Elimizde 2011 de mahkeme kararı var ama arkaları sağlam galiba kimse yıkamıyor senelerdir. Bahçemize sahne bile kurdular.

Şikayet ettik, cevap rapor tutmuş belediye kapalı yalıtımlı diye.

Duvarı çatısı olmayan açık yerlere raporları verebiliriz. Dediler.

Atakum Denizevleri 214 sokak şu an naralar ve müzikten yıkılıyor.

Saat 01’e geliyor.

İnsanlık ayıbını yaşatanlar ahlaktan bahsedemez asla….

atakum sahil bar gece kulübü cumhurbaşkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
alara     2017-12-03 Şimdi bile naralar müzik yer yerinden oynuyor saat 24 e geliyor Biz merak ettik edi yoruz göz yumanlar ortaklarmı acaba işyerlerine sahil boyunca Hadi kuldan utanmı yorlarda Allah korkularıdamı yok göz yumanların insanları canlarından bezdirdiler nasıl hesap verecekler öbür dünyada Bunca insanı teslim ettler sebebi ne olabilirki
S. Türkmen     2017-12-03 Öncelikle bu konuyu haber yaptığınız için gazetenize teşekkür ederiz. İdarecilerimizin acilen sorunları çözmesi gerekiyor. Yaşlısı, hastası ve öğrencisi olan biz sakinlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için kurallar, yasalar ne diyorsa o yaptırılmalıdır. Gece saat 02 'lere kadar saygısızca ve son volümde müzik yapıyorlar. Çok ayıp ve günah gerçekten.
dogdu     2017-12-03 Helal olsun cesur çıkar düşünmeyen Gaztesiniz bize sahip çıkıyonuz bize hiç kimse sahip çıkmadı hiç gurban olam size gurban elinizi ayanızı öpem uykuya hasret yaşı yoz kaç sene oldu allah razı olsun gazete çalışanlarından
okuyucu     2017-12-03 biz samsunlu vatandaşların yapacağı en iyi ve en basit iş; atakum sahilindeki mekanlara(en masumu dahil) gitmemek.
GALERİLER
Advert