Samsun Balaç İlk Ve Ortaokulu Öğrencileri Benim renkli sınıfım" projesinin Samsun’daki yaz kampına katıldı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Balaç İlk Ve Ortaokulu Öğrencileri Benim renkli sınıfım
29.08.2018 11:55:44

 

Samsun Balaç İlk Ve Ortaokulu Öğrencileri Benim renkli sınıfım" projesinin Samsun’daki yaz kampına katıldı!

İlk adımı Mardin’de atılan projenin yaz kampı, geçtiğimiz günlerde Samsun Balaç ilk ve ortaokulu öğrencileri, TOG Gönüllüleri, Zorlu Tekstil gönüllüleri ve TAÇ bayisinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Türkiye’de ev tekstilinin lider markası TAÇ, Toplum Gönüllüleri Vakfı ( TOG ) ortaklığı ile başlattığı “Benim Renkli Sınıfım” projesiyle, çocukların yaptığı resimleri TAÇ perdelerle sınıflara taşımaya devam ediyor.

İlk adımı Mardin’de atılan projenin yaz kampı, geçtiğimiz günlerde Samsun Balaç ilk ve ortaokulu öğrencileri, TOG Gönüllüleri, Zorlu Tekstil gönüllüleri ve TAÇ bayisinin katılımı ile gerçekleştirildi. Atölye çalışmaları ve oyunlar ile başlayan kamp, çocukların rengarenk hayallerini çizimlerine yansıtmasıyla devam etti.

TAÇ’ın Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) işbirliğiyle hayata geçirdiği “Benim Renkli Sınıfım” projesinin ikinci durağı Samsun oldu. Samsun Balaç ilk ve ortaokulunda düzenlenen atölyeler sayesinde çocuklar, hayal dünyalarını resimlere yansıtırken, proje ile gönüllülük kavramını pekiştirerek birlikte iyi bir yaşamı kurgulamanın ilk adımını öğrendiler. 42 öğrenci ve 26 gönüllünün katılımı ile düzenlenen atölyeler ve etkinliklerde çocuklar eğlenerek öğrendiler.

Benim Renkli Sınıfım” projesi; ilköğretim çağındaki çocukların gönüllülük, dayanışma, sivil toplum ve birlikte iyi yaşam konusunda farkındalıklarını artırarak çocukları daha iyi bir yaşam için gerekli olan sorumluluğu almaları konusunda güçlendirmeyi; çocukların oluşturdukları resimlerden üretilmiş perdelerle sınıflarını renklendirerek eğitim ortamını güzelleştirmeyi böylece çocukların okula olan aidiyet duygularını pekiştirmeyi amaçlıyor.

Zorlu Tekstil çalışanları da gönüllü oldu

“Benim Renkli Sınıfım” projesinin Samsun’daki yaz kampında, yapılan kurum içi çağrı sonucunda projeye gönüllü olarak katılan Zorlu Tekstil çalışanları ve Toplum Gönüllüsü Gençler, çocuklara gönüllülük kavramını anlatmanın mutluluğunu yaşadı. Kampa katılan Zorlu Tekstil çalışanları TOG gönüllüleri ile beraber atölyelerde aktif rol aldı ve çocuklarla beraber sınıflarındaki perdeleri için çizim yaparak onlara destek oldu. TAÇ bayisinin değerli katkılarıyla devam eden kampın son iki gününde ise TOG gönüllüleri okulun fiziki ihtiyaçlarını gidererek duvarlarını boyadı.

TAÇ ve TOG’un birlikte hayata geçirdiği “Benim Renkli Sınıfım” projesi, hem çocukların hem de gönüllü gençlerin katıldığı etkinliklerle farklı illerdeki çocuklarla buluşmaya devam edecek.

Samsun Balaç ilk ve ortaokulu Toplum Gönüllüleri Vakfı Benim Renkli Sınıfım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER