Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Yakup Özden: Bütün siyasetçiler yalan konuşuyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Yakup Özden: Bütün siyasetçiler yalan konuşuyor!
04.12.2018 13:55:48

 

Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Yakup Özden: Bütün siyasetçiler yalan konuşuyor!

Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Yakup Özden, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle basına yansıyan mesajların ve demeçlerin sahibi siyasilerin yalan konuştuklarını, hiç birisinin kendilerine bir faydası olmadığını kaydetti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde siyasetçilerin, ‘Bir gün değil her gün yanındayız’ şeklindeki açıklamaların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Yakup Özden, “Bütün siyasetçilerin ve belediye başkanlarının 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajlarını gazetelerde dikkatle inceledim. Hiç birisi ne bir telefon açtı ne de herhangi bir ihtiyacınız var mı diye sordu. Ama hepsi de bir değil her gün yanındayız mesajı verdiler. Bu yalanlara artık karımınız tok. Engelliler üzerinden siyaset yapmaktan utanmaları gerekiyor” dedi.

BİZİ GÖRDÜKLERİNDE KAFALARINI ÇEVİRİYORLAR

Pek çok kurum 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında engelli yurttaşların yaşadıkları sorunlara dikkat çeken açıklamalar yapmış olmalarına rağmen bugün hâlâ kurumlarda engelli merdiveni ve engelli asansörü olmadığını da belirten Yakup Özden, engelli tuvaletti olmadığı için sokağa çıkamayan bir şehirde yaşıyor. Kimse hikâye okumasın. Gerçekler karşısında kafasını kuma gömen deve kuşları gibi bizi gördüklerinde kafalarını çeviren siyasetçiler seçim yaklaştığı zaman ziyaret turlarına başlayacaklar. O zaman bizlere nasıl cevap verecekler merak ediyorum” diye konuştu.

Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü Yakup Özden Dünya Engelliler Günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Abdullah     2018-12-04 Samsun İlkadım İlçe Sağlık Müdürlüğü giriş katında engelli tuvaleti var.
Samsunlu     2018-12-04 Yakup abiyi çok severim ama şunu da unutmasın siyasiler para deposu değil bir engelli spor kulübü kuruyorsan maddi olarak sonunuda düşüneceksin. yerel yönetim yada bakanlık mutlaka destek olur ama engellileri de dilenci kısmına koymayın lütfen.
GALERİLER