Samsun Büyük Anadolu Hastanelerinden Kalp Sağlığı Ve Hipertansiyon Semineri
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Büyük Anadolu Hastanelerinden Kalp Sağlığı Ve Hipertansiyon Semineri
12.04.2019 08:37:19

 

Samsun Büyük Anadolu Hastanelerinden Kalp Sağlığı Ve Hipertansiyon Semineri

Büyük Anadolu Samsun Meydan Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Nurtaç Özer, Aygün Cerrahi Aletler çalışanlarına 'kalp sağlığı ve hipertansiyon' hakkında bilgilendirdi.

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik gerçekleştirilen "Sağlık Seminerleri"nin bir yenisi daha gerçekleştirildi. 

KİŞİ DİKKATLİ OLMALI

Kalp sağlığının insan hayatı için büyük önem az ettiğini belirten Uzm. Dr. Nurtaç Özer, özellikle son dönemlerde gençlerde görülen kalp krizleri için kişinin dikkatli olması gerekiyor.

Vücudunuzun sağlıklı olduğunu düşünebilirsiniz fakat bazı durumlarla gizli olarak ilerleyen sağlık sorunları için erken teşhisin önemli olup, mutlaka belirli zaman içinde genel bir muayeneden kişinin geçmesinin önemli olduğunu söyledi.

BESLENME ÖNEMLİ

Sağlıklı ve uzun bir yaşam herkesin yegâne beklentisi olduğunu ifade eden Özer, "Sağlıklı bir kalp, damar sistemine sahip olmak bunun ön koşullarından biridir. Bunun için de beslenmenin önemi ortaya çıkıyor. Bu nedenle vücut kitle indeksine göre aşırı kiloya sahip olanların mutlaka tedavi olması ve ideal vücut kilosuna kavuşması kalp sağlığı için gereklidir" dedi. 

Hipertansiyon (yüksek kan basıncı) kalp krizi, felç, kalp yetersizliği, böbrek yetersizliği, gibi komplikasyonların gelişmesine katkıda bulunan hem erkeklerde hem de kadınlarda yaşam süresini kısaltan bir hastalıktır." diyerek sözlerine son verdi.

kalp krizi Hipertansiyon kalp sağlığı ve hipertansiyon Büyük Anadolu Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER