SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLSUN?

  • Haberin Tarihi: 2 Ekim 2013 - 13:54
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLSUN?

Aday Adaylığı sürecinin başlaması ile birlikte nefesler tutuldu gözler Büyükşehir’e çevrildi..

www.kimolsun.net ‘teki ‘Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kim Olsun’ anketinde öne çıkan isimler, Sezgin Gümüş, Yusuf Ziya Yılmaz, Galip Öztürk ve Mustafa Keskin olarak belirginleşiyor..

Adaylığını aylar önce açıklayan mevcut Başkan Yusuf Ziya Yılmaz ankette ikinci durumdayken birinciliği ismi MHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak geçen Sezgin Gümüş almış durumda..

TARAFTAR GALİP ÖZTÜRK DİYOR

Öte yandan açık bir şekilde siyasette yer alacağına yönelik bir açıklama yapılmayan ve kulislerde de buna yönelik herhangi bir duyum alamadığımız METRO HOLDİNG Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk kimolsun.net’ in anketinde üçüncü durumda..  Özürk’ün Samsunspor taraftar grubundan oy aldığı tahmin ediliyor..

Öztürk’ün hangi partiden aday olabileceği de belli değil..

Türk Kzıılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin ise aday olmaya hevesli olmamasına rağmen, Keskin’in sevenlerin oluşturduğu fan kulüp desteği ve sosyal medya atağıyla Keskin ankette dördüncü sıraya yükselmiş durumda.. 
Mustafa Keskin’in ardından beşinci olarak ankette yer AK Parti’nin ağır topu Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir’in ise, seçim çalışmalarını andırır çalışmalarına hız kesmeden devam ederken aday olmayı düşünmediği ve Başbakan’ın direktifi doğrultusunda görevi alabileceği ve Yusuf Ziya Yılmaz’dan rövanşı almak için heyecanlandığı konuşuluyor..

KILIÇ’IN B PLANI

Demir’in Ardından ise Samsun İl Özel İdare eski Genel Sekreteri Aslan Karanfil altıncı olarak ankette yerini almış durumda.. Karanfil’in aday olup olmayacağı da netleşmemişken Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın kendisi aday olmadığı takdirde Karanfil isminin öne çıkaracağı da konuşuluyor..

Karafnfil’in ardından yedinci olarak ankette boy gösteren Bakan Kılıç’ın kendisi böyle bir niyetinin olmadığını birkaç kez basına açıklamış olmasına rağmen o da diğer AK Partili vekiller gibi Başbakan’dan işaret beklediği kulislerden gelen haberler arasında..

OSMAN GENÇ ANKETTE NEDEN ZAYIF

Canik Belediye Başkanı Osman Genç ise tıpkı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gibi seçim hattını Büyükşehir Belediye alanı kadar genişletmiş olsa bile açık bir şekilde adaylığını açıklamış durumda değil..

Genç çalışmalarının genel merkez tarafından takdir edilerek Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilmesini bekliyor..

Öte yandan sonradan ismi zikredilmeye başlanan ve Ak Parti Genel Merkezi’ndeki temaslarına vurgu yaparak Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağını söyleyen Samsun eski milletvekili Mustafa Çakır ise Genel Merkezin kendinden yana tavır koyacağını ima ediyor..

Benze bir durumdaki Samsun Milletvekili Mustafa Demir’de önümüzdeki dönem milletvekili olamayacakların arasında olduğu için Başbakan’ın kendisine işaret vermesini ümit edenlerin kervanından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlık makamını gözüne kestiren adayların arasında yerini alıyor.. 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın