Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: Atatürk kültür merkezi yıkılacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: Atatürk kültür merkezi yıkılacak!
17.12.2019 09:00:25

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: Atatürk kültür merkezi yıkılacak!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atatürk Kültür Merkezi'ni (AKM) yıkacaklarını ve yerine fuar yapacaklarını söyledi.

Vatandaşların hiç uğramadığı Atatürk Kültür Merkezi’nde Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’ne bağlı Samsun Devlet Opera ve Balesi yer alıyor.

FUAR YAPILACAK

31 Mart seçimlerinden sonra Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mustafa Demir, bir yerel internet haber sitesine kent için hazırlanan ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgi verirken yıkılacak olan Atatürk Kültür Merkezi’nin fuar alanı olarak değerlendirileceğini söyledi.

Sözcü’de yer alan habere göre, Seçim vaatlerinden biri olan Samsun fuarını da hayata geçireceğini söyleyen Başkan Demir, “Geçmiş yıllarda Samsun Fuarı, kent ticareti ve cazibesi ile ilgili önemli bir merkezdi. Ancak Samsun Fuarı yine geçmiş yıllarda kapatılarak, Samsun’un tarihinde anılarda kalan bir yer oldu. Fuar için çalışmalar sürüyor. Atatürk Kültür Merkezi yıkılacak ve o bölgede Samsun Fuarı projesi hayata geçireceğiz” dedi. Başkan Demir, açıklamasında Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin gösterilerini nerede yapacağı konusunda bilgi herhangi bir bilgi vermedi.

Kaynak Yeniçağ: AKP'li Mustafa Demir: "Samsun'da Atatürk Kültür Merkezi'ni yıkacağız"

Atatürk Kültür Merkezi’ Mustafa Demir Samsun Büyükşehir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert