Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz: Köylerin boşalmasına çok üzülüyorum!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz: Köylerin boşalmasına çok üzülüyorum!
11.01.2018 16:03:32

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz: Köylerin boşalmasına çok üzülüyorum!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, köylerin boşalmasına çok üzüldüğünü belirterek bu konuda muhtarlardan destek istedi ve “ne yapılması gerekiyorsa yapalım” diye konuştu.

Samsun’da görev yapan tüm mahalle muhtarları ile sık sık bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy ilçesine bağlı mahalle muhtarları ile Samsun Lojistik Merkezi’nde buluştu. Muhtarların seçilmiş insanlar olmasının büyük sorumlulukları da beraberinde getirdiğini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, tüm mahalle muhtarları ile sürekli olarak irtibat halinde olarak sorun çözme noktasında dirsek temasında bulunduklarını belirterek, “Muhtarlarım sizler bizim için önemlisiniz. Seçilmiş olmanızın verdiği sorumluluk ile bizlere gelip ‘köyümüzün şu işi yapılacak. Şurada eksiklik var’ diyorsunuz. Hepsi olacak inşallah. 20 sene sonra yine burada bulunduğumuz yerde toplanıldığında belki başkaları olacak ama yine iş konuşulacak. Hayat devam edecek işler bitmeyecek. İş bitmeyecek diye de yan gelip asla yatmayacağız. Asla karamsarlığa düşmeden sabırlı olup şükrederek hizmetlerimize devam edeceğiz. Gayret edeceğiz. En büyük eksikliğimiz şükretmiyoruz. Sürekli birbirimizin eksikliklerini eleştiriyoruz. İyi yanlarını görmüyoruz. Eline sağlığa, teşekküre, selama ve muhabbete ihtiyaç var. Türkiye çok kötü günlerden bu güzel günlere geldi. Özellikle son yıllarda Türkiye üzerinde oynanan oyunlara hep birlikte kenetlenerek, dayanışma halinde olduğumuz için dur diyebildik. Birbirimizle olan dayanışmamızı artırmalıyız” dedi.

Köylerin boşalmasının kendisini fazlasıyla üzdüğünü bu durumun sona ermesi için Kırsal Kalkınma hamleleri uyguladıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Yılmaz:

"En çok üzüldüğüm konulardan biri de köylerimizin boşalması. Muhtarlarım sizden isteğim algıyı oluşturalım, üretimle ilgili çabaları artıralım. Şehirden köye geri dönüşü sağlayalım. Üretimi artırma adına ne projeniz, ne düşünceniz varsa bize ne olur gelin. Biz Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda tüm imkanlarımızı kullanırız. Hiç bir şeyi dert etmeyin. Bize gelin biz sizin her zaman yanınızdayız” diye konuştu.

​Samsun Samsun Lojistik Merkezi Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Büyükşehir Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ziya KUL     2018-01-12 Köy minibüslerini şehre sokma, köylü de şehirde durmaya başlasın, sen de üzül.Ben de senin kıyametine üzülüyorum, yatacak yerin yok...
GALERİLER
Advert