Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz 1.5 Katrilyon Borç Bırakıp İstifa Etti!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz 1.5 Katrilyon Borç Bırakıp İstifa Etti!
26.04.2018 12:41:12

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz 1.5 Katrilyon Borç Bırakıp İstifa Etti!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, belediyeye 1.5 Katrilyon borç bırakarak nihayet istifa etti.

19 yıldır Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Yılmaz, görevinden istifa ederek Milletvekili Aday Adaylığı için resmi başvurusunu AK Parti Samsun İl Başkanlığına yaptı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin borç batağında bırakarak milletvekili olmak için aday olan Yusuf Ziya Yılmaz’ın Samsun’a bıraktığı borç nisan ayının ilk meclis toplantısında ortaya çıkmıştı.

BU BORCU SAMSUNLULAR NASIL ÖDEYECEK

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin, yeni parayla 1,5 milyar TL, eski hesaba göre ise 1.5 Katrilyon olan borcunu Samsun halkı dişinden tırnağından keserek devlete verdiği vergilerle ödeyecek.

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz bu ay içinde yapmış olduğu aaçıklamada, “Bu kadar borç, normal mi, değil mi? Türkiye’de tek Büyükşehir Belediyesi biz olmadığımıza göre, diğerleriyle mukayese yaptığımızda acı tablo da ortaya çıkıyor. İyi belediyecilik, çok borçlanarak çok hizmet yapmak değil. Samsun, bu kötü yönetim sayesinde borç batağında. Kendileri bırakıp gidecekler ama biz Samsunlular olarak bu borçları ödemeye devam edeceğiz. Samsun Büyükşehir Belediyesi, borçlanma rekoru kırmış ve 81 ilin arasında ilk 5’e girmiş. Bu tablo, Samsun’un iyi yönetilmediğini gösteriyor ki, faaliyet ve denetleme raporu ile de bu gerçek ortaya çıktı” diye konuşmuştu.

AK Parti Samsun Samsun Büyükşehir Belediyesi Yusuf Ziya Yılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nesli     0000-00-00 Böyle Nur gibi beyni başka biyerinde taşıyan insanlar oldukça bu ülkede herşey geriye gider .İş yeri yok iş yok insanlar parasızlıktan intihar ediyor .Hala Samsun bı Samsun daha oldu diyo ya.
Mehmet Ali     0000-00-00 Sayın Yusuf Ziya Yılmaz... Samsun'daki bütün önemli noktaları parka çevirdi Birtane iş istihdamı sağlayan tesis yapmadı binlerce insanı işinden gücünden etti bir mağdurda biziz allah nasip etmesin inşallah vekilliği
Nur     0000-00-00 Boc birakti.bir isyeri temeli dahi atmadi veya attirmadi.ama samsun bir samsun daha oldu...herkesde biliyor borcsuz hicbir sey olmuyor....
GALERİLER