Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’den Gönül Belediyeciliği Seferberliği
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’den Gönül Belediyeciliği Seferberliği
09.07.2018 10:16:58

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’den Gönül Belediyeciliği Seferberliği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel yönetimlere yönelik yapmış olduğu yarıların arasında en fazla dikkat çeken gönül belediyeciliği kavramı Samsun’da seferberlik haline getirilecek.

Yerel yönetimde AK Parti’yi 2004’te zirveye taşıyan belediyecilik anlayışına geri dönülecek.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “#GönülBelediyeciliği'mizi seferberliğe dönüştürüyoruz artık. Hem şehrimize hem Türkiye’mize hayırlı olsun.” Yazarak Samsun’da gönül belediyeciliğini başlatmış oldu.

Peki, nedir gönül belediyeciliği?

VATANDAŞLA YAKIN TEMAS

AK Parti, 2004'te AK Parti'yi yerel yönetimlere taşıyan ruh canlandırılacak. O dönemde başlayan ve marka haline gelen "AK Parti belediyeciliği" hizmetler bazında günün koşullarına göre revize edilecek. Vatandaş ile bütünleşmiş ruha geri dönülecek.

ESNAFLA KAHVALTI

Belediye başkanlarından sabah namazından gece yatana kadar zamanlarının büyük bölümünü vatandaş ile geçirmeleri istenecek. Başkanlar namazdan sonra esnafı ziyaret edip sabah çayını esnaf ile içip kahvaltısını yapacak.

ASLA İZİN VERİLEMEYECEK

Siyah plaka ve makam arabasının yansıttığı resmiyetten uzak durulacak. Halktan kopuk bir görüntünün oluşmasına asla izin verilmeyecek.

HALK GÜNLERİ

Başkanlar vatandaşın her zaman ulaşabileceği, sorunlarını dinleyecek mesafede olacak. Bunun için gerekirse haftanın belli günleri halk günü yapılacak. Herkes randevusuz gelip sorunlarını anlatacak. Sorunların çözülmesi için anında talimat verilip, takip edilecek.

KİMİN İHTİYACI VAR, BİLİNECEK

Yardıma ihtiyacı olan, yoksul vatandaşlara özel önem gösterilecek. Başkanlık yaptığı yerde kimin ne durumda olduğunu bilecek ve ona göre hemen yardım edecek.

EN KÜÇÜK BİR SIKINTI ÇIKMAYACAK

Vatandaşın elektrik ve su sıkıntıları, yollardaki çukurların kapatılması gibi sorunlarına önceli verilecek. Hizmetler ile ilgili en küçük bir sıkıntı bile ortaya çıkmayacak.

ALGI OPERASYONUNA GEÇİT YOK

İhale, imar gibi konularda algı operasyonlara neden olunabilecek işlerden uzak durulacak.

Samsun Büyükşehir Zihni Şahin Samsun AK Parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER