​Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’e bir hatırlatma
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’e bir hatırlatma
31.07.2018 12:20:20

 

​Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’e bir hatırlatma

​Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeki çakallıklara geçtiğimiz günler bir örnek vererek Başkan Zihni Şahin’e uyarıda bulunmuştuk.

​“Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde şahsi makam araçlarını belediyeye araç kiralama hizmeti veren firmaya kiralayan bir kısım daire amirleri ve şube müdürleri daha sonra aynı aracı kendilerine makam aracı olarak tahsis ettiriyorlar” Başkan Şahin’den bu duruma bir son verecek tedbirler almasını istemiştik.

Şimdi de gereğini yapması için bir başka uyarı yapıyoruz;

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN İNANILMAZ SAHTEKÂRLIK

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Samsun’un Ayvacık İlçesinde bulunan Suat Uğurlu Barajına 470 metre yakınında baraj gövdesini tehlikeye atarak açacağı taş ocağına olur alabilmek için Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne hazırlattığı rapora sahte imza atarak Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü’ne verdiği ortaya çıktı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Samsun’un Ayvacık İlçesinde bulunan Suat Uğurlu Barajına 470 metre yakınında taş ocağı açılabilmesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü tarafından istenen, “Samsun İli Çarşamba İlçesi Ordubaşı Mahallesi Mevkiinde işletilmesi planlanan II-A Grup 3343078 Erişim numaralı Bazalt hammadde sahasındaki kaya kütlelerinin parçalanması için çevrede bulunan Suat Uğurlu Barajı Bent gövdesi ve çevre yapı birimlerine zarar vermeyecek patlamalı kazı tasarım Projesi, Vibrasyon ölçümlerinin yapılması ve ölçüm verileri sonucunda patlatma paterni oluşturulması için Karadeniz Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölüm Başkanlığına hazırlattığı sismik ölçüm ve akredite edilen değerlendirme raporunu rapor hazırlanmadan elde ederek hazırlayanların sahte imzalarını attı.

DEVLETİN ÜNİVERSİTESİNE SAHTECİLİK

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü tarafından istenen sismik ölçüm ve akredite edilen değerlendirme raporunu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü öğretim görevlileri Yrd. Doç. Dr. Ferdi Cihangir, Prof. Dr. Ayhan Kesimal ve Doç. Dr. Bayram Erçıkdı’ya hazırlatmak üzere adı geçen öğretim görevlilerini Samsun İli Çarşamba İlçesi Ordubaşı Mahallesi Mevkiinde araştırma yaptırarak bir rapor hazırlamasını istedi.

Öğretim Görevlilerinin Karadeniz Teknik Üniversitesi Döner Sermaye Projesi olarak hazırladığı raporu henüz tamamlanmadan ve proje sorumluları tarafından imzalanmadan ham haldeyken ele geçiren Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, raporun sonuç kısmını değiştirerek ve sahte imza atarak Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü’ne verdi.

SONRA NE OLDU?

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt’un 08.06. 2017 tarihli üst yazısı ve sahte imzalar ile verdiği 07.06.2017 tarihli raporun sahte oldu DSİ yetkilileri tarafından fark edilerek raporu hazırlayan proje sorumlularına durum bildirildi.

Proje sorumluları raporun henüz tamamlanmadığını, imzalanmadığı ve üzerinde çalışıldığını belirterek, DSİ’ye verilen rapordaki imzaların kendilerine ait olmadığını ifade ettiler.

Bunun üzerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, sahte imzalı rapor hakkında hukuki işlem yapmak yerine yetkilerini aşarak Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden raporun orijinalini getirmeleri için süre verdiler.

GERÇEK RAPOR GELDİ AMA

Mustafa Yurt imzasıyla 08.06.2017 tarihinde verilen sahte rapordan tam 4 gün sonra gerçek rapor geldi.

Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü’nün Samsun Büyükşehir Belediyesine yazdığı olur yazısında Mustafa Yurt’un 08.06.2017 tarihli rapor teslim tarihine atıf yapılıyor olmasına rağmen gerçek raporun hazırlanma tarihi proje sorumlusu öğretim görevlileri tarafından 12.06.2017 olarak raporun sonunda belirtilmiş.

GERÇEK NASIL ORTAYA ÇIKTI

Elektronik Yazışma sistemine 08.06.2017 tarihinde giren sahte rapor gerçek raporun geldiği tarihte yenisiyle değiştirildi ancak sisteme giren üst yazıyı değiştirmeye kimse cesaret edemedi.

Böylece 08.06.2017 tarihinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt tarafından Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü’ne verilen raporun tarihi sistemde 12.06.2017 olarak görünmeye başladı.

Taş ocağı oluru ise sahte rapora göre alınmış oldu.

http://www.akasyam.com/samsun-buyuksehir-belediyesinden-inanilmaz-sahtekrlik-156189/

Samsun Büyükşehir Belediyesi Suat Uğurlu Barajı Mustafa Yurt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER