Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zihni Şahin’den su Zammı açıklaması
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zihni Şahin’den su Zammı açıklaması
27.05.2019 09:13:39

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zihni Şahin’den su Zammı açıklaması

​Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zihni Şahin tartışılmaya devam edilen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in yaptığı su zammı hakkında bir açıklama yaptı.

Şahin açıklamasında, mevcut belediye başkanı Mustafa Demir ile arasında yönetim farklarının olduğuna ima yaparak şöyle dedi;

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığım dönemde önce suya her ay yapılan otomatiğe bağlanmış olan zammı iptal ettim

Daha sonra suda %15 indirim yaptık. %40 engelli raporu olan vatandaşlarımız için suyu %50 indirimli kullanmalarını sağladık.

HER İDARECİNİN BİR YÖNETİM ŞEKLİ VE ÖNCELİKLERİ VARDIR.

Bizim önceliğimiz Türkiye'nin siyasi, terör ve ekonomik saldırı altındayken milletimiz olmuştur.

Döviz kuru üzerinden yapılan saldırıda döviz fiyatlarının, faizlerin ve enflasyonun arttığı ve Cumhurbaşkanımız ve Genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ki hükümetimizin de bununla mücadelede her imkanını kullandığı ve her kuruluşumuzdan da enflasyonla mücadelede imkanlarını kullanmayı istediği gerçeği sırasında bizde bu mücadeleye katkı vermek için halkımızın yanında olduk.

Bir nebze olsun halkımıza destek vermek için suda otomatik zammı kaldırdık. %15 indirim yaptık engellilerimiz için %50 katkı sağladık. Ulaşım fiyatlarımıza zam yapmadık.

Bizim derdimiz para kazanmak değildi. Halkımıza katkı sağlamaktı. Bu uygulamaları yaparken koltuk ve makam düşüncemiz asla olmadı. O süreçte aday gösterilmeyeceğimiz de belli olmuştu. Kısacası seçimlerle alakalı bir durum yoktu. Enflasyon ile mücadelede halkımızla beraber olma anlayışında olduk.

SASKİ sudan gelir elde eden bir kurumumuzdur. Suyunda bir maliyeti vardır. Ayrıca SASKİ yatırımcı bir kuruluştur. Kanalizasyon şebekesi yapımı, içme suyu hizmeti, arıtma tesisleri gibi yatırımlar yapar. Yani kar zarar durumu hesabı yapılırken tüm bunlar dikkate alınır. Daha doğrusu bunlar ifade edilmelidir. Bu anlamda su ücretlerindeki indirim bir zarar olarak nitelendirilmemelidir.

İndirim yatırım imkanınızı küçük bir miktar azaltabilir. Bunu da yine kısa bir sürede telafi eder o yatırımı yaparsınız. Ama indirim ile o zor günlerde 1.350.0000 insanımızın yanında olursunuz.

Biz hem bunu yaptık hem de Dönemimizde SASKİ olarak 1.2 milyar yatırımımız devam ettirdik. Bunların bir kısmı tamamlanmış, bir kısmı da planlanmış ve hizmetler devam etmiştir.

SASKİ Zihni Şahin su zammı ​Samsun Büyükşehir Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
tahsin sönmez     2019-05-27 hadi oradan .. huawei'den aldıgınız paralar, personel işe alırken aldığınız paralar. sütten cıkma ak kaşık sanki. değerli basın bunları da yazın, araştırın..
GALERİLER