SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE KIYAĞIN YENİ ADI; PARKTEK
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE KIYAĞIN YENİ ADI; PARKTEK
29.09.2013 18:08:09

 

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE KIYAĞIN YENİ ADI; PARKTEK

Samsun Büyükşehir Belediyesi Cadde ve sokaklardaki park alanlarını bir süre kendisi işlettikten sonra ihale ile özel bir şirkete devretti.

Devir işlemi ve ihalenin nasıl yapıldığına yönelik bir takım dedikodular uzun süredir kamuoyunda konuşuluyor..

İşte bunlardan bazıları:

,GÖREVLİLERİN ÜZERİNDE NEDEN BÜYÜKŞEHİR LOGOSU VAR
 
PARKTEK şirketi özel ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin ortağı olmadığı bir şirket olmasına rağmen PARKTEK için çalışan personelin üzerinde Samsun Büyükşehir Belediyesi logosu bulunan kıyafetler giymesi akıllarda soru işareti bırakıyor ve bu durum Samsun halkının yanıltıldığını gösteriyor.
 
RESMİ OLARAK ÖZEL FİRMA ELEMANI KAMUSAL ALANDA KAMU ADINA CEZA YAZAMAZ
 
PARKTEK elemanları şehrin değişik yerlerindeki park alanlarında fişsiz park ve fişli park süresi aşımlarında makbuz ile ceza yazmakta veya ceza yazılmak üzere form düzenlemekte. Bu durum  ise ayrı bir hukuksuzluğu da doğuruyor. Yasaya göre kamusal alanda, kamu adına çalışmayan bir kişi kamu adına ceza makbuzu düzenleyemez veya ceza düzenlemek üzere tutanak tutamaz.
 
BİRÇOK KİŞİ CEZAYA İTİRAZ ETTİ
 
Netekim Bu haksız ceza ve uygulamalar karşısında birçok kişi mahkemelerde hakkını arayarak ceza makbuzlarının iptalini istedi ve iptal kararları çıktı.
 
PARKTEK GERÇEKTE KİMİN?
 
Apar topar PARKTEK şirketine devredilen şirketin ortaklarının resmiyette farklı kişilerin olmasına rağmen gizli ortak olarak dönemin İçişleri Bakanı İdris Naim ŞAHİN'in oğlu olduğu kulislerde çokça konuşulan bir konu.
 
KIYAK MI GEÇİLDİNEDEN PEKİ ?
 
Otopark işinin karlı bir iş olduğu herkesçe malumdur. Samsun Büyükşehir Belediyesi gibi sosyal tesis gibi kar eden işletmeleri elinde bulundurduğu ve diğer otoparkları SAMULAŞ üzerinde işlettiği göz önünde bulundurulduğunda PARKTEK e verilen otopark alanlarını neden SAMULAŞ a devretmediği düşünüldüğünde PARKTEK e verilen işletme hakkının neyin diyeti ve kıyağı karşılığında verildiği merak konusu olmaya devam ediyor.
 
"OTOPARK İŞİNDEN ÇOK KAZANDIM ŞİMDİ FARKLI SEKTÖRLERE YATIRIM YAPACAĞIM"

Öte yandan çekilen bu kıyağın sebebinin Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Dairesi’ndeki yolsuszluğun fazla büyültmemesi için  olduğu da gelen iddialar arasında..

Eski içişleri Bakanı İdris Naim ŞAHİN'in oğlu Samsun'daki otopark işletmeciliğinden iyi para kazandığını İstanbul'da farklı sektörlere yatırım yapmak istediğini ise birçok ortamda dillendirdiği de gelen duyumlar arasında.
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert